Кадри для fashion-індустрії можуть готувати у Рівному. 27 листопада Рівненщина приймала безпрецедентну кількість представників креативних індустрій, зокрема провідних українських брендів J’amemme, Bevza, La Rujé, The COAT, Must Have, Anna October, Rito, Litkovska, Fox Lingerie та Yarmich.
Мета їхнього візиту – ознайомлення з можливостями Рівненського центру ПТО ДСЗ у підготовці кадрів для fashion-індустрії.
Делегація відвідала «Творчу майстерню» Анни Марчук, де виготовляють вишукані вишиванки, сукні, взуття та аксесуари з традиційною українською вишивкою. Гості дізналися про проблеми дефіциту кваліфікованих фахівців та способи їхнього вирішення через програми навчання.
Заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна та директор Державної центру зайнятості Юлія Жовтяк 27 листопада привезли до Рівного цілу делегацію з представників креативних індустрій.
Кадри для fashion-індустрії можуть готувати у Рівному
Можна сміливо сказати, що одночасно такої кількості представників креативних брендів, які творять українську моду, Рівненщина ще не бачила. J’amemme, Bevza, La Rujé, The COAT, Must Have, Anna October, Rito, Litkovska, Fox Lingerie, Yarmich! Мета візиту – продемонструвати можливості Рівненського центру ПТО ДСЗ щодо підготовки кадрів для fashion-індустрії.
Велелюдна делегація відвідала «Творчу майстерню» Анни Марчук, де народжуються вишукані сукні, вишиванки, взуття та аксесуари, оздоблені елементами вишивки. Дизайнери могли побачити як працюють вишивальні машини, поспілкуватися зі знаною рівненською дизайнеркою. Супроводжували учасників заходу заступник директора Рівненського центру ПТО ДСЗ з методичної роботи Оксана Зигалова та директор Рівненського обласного центру ДСЗ Надія Плютинська. Під час спілкування з дизайнерами, стало чітко зрозуміло, що найбільшим викликом для них є дефіцит кваліфікованих працівників. Це є серйозною перепоною для подальшого розвитку галузі та виходу на нові ринки.
“Одяг, взуття, аксесуари made in Ukraine – це не лише легка промисловість, це мова, якою ми говоримо зі світом.” – сказала Тетяна Бережна. Ми готові допомогти бізнесу у вирішенні проблеми нестачі кадрів через навчання потрібних йому фахівців. Або підвищення кваліфікації їхніх співробітників в центрах профтехосвіти або через програму ваучерів. Центри ПТО ДСЗ можуть ці кадри навчати. А представники бізнесу – стати членами наглядової ради, щоб процес оновлення матеріально-технічної бази, осучаснення існуючих та впровадження нових освітніх програм проходило більш активно.”
Тільки в цьому році 486 людей було підготовлено в центрах ПТО ДСЗ для роботи у креативних індустріях, – зазначила керівниця Державної центру зайнятості Юлія Жовтяк. – Таким професіям навчаємо у Рівному, Полтаві, Харкові, Одесі та Львові. Ми індивідуально підходимо до кожного роботодавця та можемо під кожного створити окрему освітню програму, яка необхідна саме для вашого виробництва. Можемо працювати в рамках дуальної форми навчання. Тобто, даємо людині коротку теоретичну частину, а далі вона проходить практику на виробництві, де потім успішно працевлаштовується.
Представники fashion-індустрії відвідали Олександрію
Плідне спілкування представників fashion-індустрії продовжилося на базі Олександрійського навчального відділення. Директор Рівненського центру ПТО ДСЗ Наталія Бура та заступник директора з навчально-виробничої роботи Руслана Бодренко ознайомили їх із процесом навчання слухачів. Зокрема за професією «Кравець» 2 розряду, які також успішно опановують модуль «Вишивальник». Дизайнер Ольга Чикун продемонструвала, як розробляються оригінальні схеми для машинної вишивки.
Також учасники делегації могли побачити, що на Рівненщині активно розвивають стародавні ремесла. Майстер виробничого навчання Валентина Голуб продемонструвала майстер-клас з плетіння лозового кошика. Майстер виробничого навчання Сергій Торуля – як створюються ковані вироби.