Із 1 січня 2023 року в Україні набули чинності деякі зміни до вимог пенсійного віку. Відповідно до них, у новому році мінімальна тривалість страхового стажу для виходу на пенсію в 60 років (незалежно від статі) збільшиться на 12 місяців і складатиме 30 років.
Таким чином на пенсію за віком можуть розраховувати:
- українці, які досягли віку 60 років та мають понад 30 років страхового стажу;
- українці, які досягли віку 63 років та мають від 20 до 30 років стажу;
- українці, які досягли віку 65 років та мають від 15 до 20 років стажу.
Тобто якщо особа вирішить не виходити на пенсію у віці 60 років, маючи понад 30 років страхового стажу, а продовжить працювати ще, то за додатковий рік роботи вона отримає більшу пенсію на 6% (12 місяців х 0,5%). А за додаткові шість років вона отримає пенсію, більшу на 54% (72 місяці х 0,75%).
Як продовжити працювати після досягнення пенсійного віку?
Якщо особа вирішила вийти на пенсію пізніше, вона повинна повідомити про це Пенсійний фонд. Якщо таке звернення не буде зафіксованим, а у Реєстрі застрахованих осіб є інформація про страховий стаж фізособи (паперова форма трудової книжки оцифрована), пенсія буде призначена автоматично з наступного дня, що йде за днем досягнення особою віку, що вважають пенсійним.
У випадку, якщо людина продовжує працювати після досягнення пенсійного віку, а її паперова форма трудової книжки не оцифрована і особа не зверталась до ПФУ із заявою про бажання вийти на пенсію, автоматично вважається, що вона бажає продовжувати працювати та планує вийти на пенсію пізніше.
читайте також:
- Стало відомо, хто отримуватиме більші пенсії у 2023 році
- Перерахували пенсії для понад 87 тисяч пенсіонерів Рівненщини