Іноземна електроенергія або альтернативні джерела. Бізнесу Рівненщини запропонували два шляхи уникнення енерговідключень.
В Україні є два шляхи забезпечення безперервного енергоживлення для бізнесу. Перший – це встановлення альтернативах джерел: сонячних, вітрових електростанцій, когенераційних установок. Для цього є підтримка державних програм. Інший шлях – укладання підприємствами договорів на постачання електроенергії з-за кордону.
Про це повідомив час брифінгу директор Департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА Володимир Пшеюк.
«Якщо підприємство споживатиме 60% імпортованої електроенергії, то воно на Рівненщині не підпадатиме під планові відключення. Також це полегшить балансування енергосистеми», – розповів Володимир Пшеюк.
Іноземна електроенергія може допомогти розв’язати питання з енергонезалежністю. Голова правління ПАТ Рівнеобленерго Сергій Невмержицький повідомив про технічні вимоги до підприємств, які купуватимуть електроенергію за кордоном.
«У споживача має бути встановлена спеціальна автоматизована система комерційного обліку електроенергії. Друга вимога – має бути окрема лінія напругою 10 кВт. Після цього підприємство має повідомити постачальника, що хоче перейти на імпортовану електроенергію. Якщо технічно все виконано, то споживачу надається дозвіл. За добу обленерго повідомляють про майбутні об’єми імпортованої та нашої електроенергії, — зазначив Сергій Невмержицький.
Читайте також: Одна вулиця Рівного залишилась без води
- Опалювальний сезон на Рівненщині проходимо без збоївЕнергетична безпека, перебіг опалювального сезону в областях та генерація. Про це йшлося під час засіданні Штабу ЖКГ та енергетики, яке організувало Міністерство розвитку громад та територій України.