Інформаційний центр Рівненської АЕС відчинений для екскурсій: як для дорослих, так і дітей. Цікаво тут навіть наймолодшим.
Інформаційний центр Рівненської АЕС відвідали більш ніж 20 першокласників Вараського ліцею № 4. Екскурсія школяриків, які навчаються за новою освітньою програмою «Світ чекає крилатих», відбулася в межах навчального тижня «У світі професій».
Про це повідомляє Юлія Верба.
Історія будівництва Рівненської АЕС
Під час екскурсії діти познайомилися із історією будівництва Рівненської АЕС і її міста-супутника, дізналися про атомну енергетику та процес виробництва електроенергії, оглянули макети енергоблоків та паливної касети, відвідали етнографічну експозицію, пройшли інтерактивну екскурсію машинною залою одного з енергоблоків та переглянули пізнавальні мінімультфільми. Винагородою за насичений день для школярів стали іміджеві значки та «Атомні абетки».
На думку класного керівника 1-А, вчителя початкових класів Анни Заєць, про професії важливо розповідати змалку, адже в майбутньому кожен обирає свій шлях, а спеціальність, обрана з душею, процвітає і вже дорослими теперішні діти зможуть працювати на улюбленій роботі. «Оскільки багато батьків учнів, випускників ліцею працюють на РАЕС, ми вирішили дізнатися більше про професії на енергооб’єкті. Тут багато цікавих експозицій. У ході екскурсії ми не лише дізналися про історію створення станції і процес виробництва, діти також відчули, яку важливу справу роблять їхні батьки для країни, щоб у кожному домі було світло й тепло. Переконана, малечі дуже сподобалося, це зокрема видно по їхніх оченятах», – прокоментувала педагог.
Семирічний Максим переїхав до Вараша разом із сім’єю з тимчасово окупованого Енергодара. Хлопчик вже вдруге відвідує інформцентр «Полісся» і вдруге знаходить для себе щось нове. «Мене вразило, що на Рівненській АЕС є такі великі градирні. Дізнався цікавий факт, що енергоблок великої потужності має дві градирні, а малої – одну. Сьогодні я зрозумів, що атомна станція – це дуже важливо, адже тут виробляють світло і тепло. Дякую працівникам станції, що підтримуєте країну, щоб вона була сильніша, краща», – підкреслив першокласник.
Що найбільше вразило дітей
Шестирічна Злата, донечка військового, розповіла, що найбільше під час екскурсії її вразила патріотична комп’ютерна мультиплікація про війну в Україні «Сучасні козаки», яку створили ще в 2015 році школярі з м. Вараш. «Мені тут дуже сподобалося. Нам розповіли багато цікавого про електростанцію. Я дізналася, що в Україні діє 15 енергоблоків, чотири за яких на РАЕС. Ми дивилися мультик про атомну енергетику, а також мультик про справжніх козаків, під час перегляду якого всі разом заспівали пісню «Ой у лузі червона калина», – поділилася враженнями першокласниця.
«Нашими відвідувачами були незвичайні гості. Це діти, які цікавляться атомною енергетикою, які активно підіймали руки, щоб розповісти про свої знання і поділитися враженнями. Ми постійно говоримо, що готуємо майбутніх атомників ще зі шкільної парти, тож, сподіваюся, ми змогли зацікавити й, можливо, закласти зерно, що проросте у перспективне майбутнє для нашої галузі», – наголосила представниця управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Валентина Дукач.
Інформаційний центр «Полісся» філії «ВП РАЕС» працює у будні з 8 до 17 години. З питань організації та проведення екскурсій звертайтесь за телефоном: (03636) 2-34-43.
Фото: Надія Тимофєєнко
Читайте також: Збоченець, який приїхав у Рівне на побачення з підлітком, не визнає своєї вини
- Мешканці села на Рівненщині зібрали продукти для села на ХерсонщиніМешканці села Курозвани, що в Гощанській громаді, знову продемонстрували свою згуртованість, людяність та бажання допомогти тим, хто цього найбільше потребує, і зібрали черговий гуманітарний вантаж для постраждалих від війни. Цього разу вони долучилися до збору овочів, консервації та інших продуктів…