fbpx
Незрячий письменник з Рівненщини видав 72 книги

Незрячий письменник з Рівненщини видав 72 книги

Діліться інформацією з друзями:

Ім’я Сергія Рачинця вже давно знане не лише на Рівненщині, а й далеко за її межами. Тому присудження письменнику з Дубна обласної літературної премії імені Світочів – логічне і заслужене  визнання його творчості. Хоча, здається, дещо й запізніле.   

 Чим особливі його постать і творчість? Найперше, продуктивністю творчої праці. Написано і видано цим автором 72 книги. Мабуть, найбільше з нині живих і сущих письменників краю. Не окремих творів, романів, повістей чи  оповідань, а саме книг. Вони містять іноді по кілька прозових творів, сотні поезій. І, завважте, вони написані інвалідом із зору, тобто абсолютно незрячою людиною, яка  не так давно перенесла ще й складну онкологічну операцію.

Ім’я Сергія Рачинця – знане

  Сергій Рачинець, мабуть, є нині найвідомішим і найпродуктивнішим українським поетом християнської тематики, в якій поєднується не тільки духовне, але й земне, духовні пориви й душевна, любовна лірика, зрозуміла простим людям. Особливо це помітно у книгах-збірках поезій «Храм любові», «Спалах на серці», «Закон душі» та ін. На поезію С. Рачинця написано понад 300 пісень. Окремі з них, зокрема «Помолюся тихо», відзначені на всеамериканському конкурсі української пісні в місті Парма, під час якого було зібрано понад 70 тисяч доларів на потреби ЗСУ.

 Визнання творчих здобутків Сергія Рачинця на Рівненщині не тільки логічне, але й дещо запізніле – саме тому, що він уже  був визнаний поза межами Рівненщини, будучи лауреатом 15  міжнародних і всеукраїнських премій і конкурсів, зокрема премій імені Миколи Сингаївського, імені Нечуя-Левицького, імені Леся Мартовича та ін.

 Про різнобічність тематики й творчої манери письменника свідчать і три його книги, які були представлені на здобуття обласної премії імені Світочів: збірка поезії «Чорне сонце», присвячена війні з рашистськими окупантами, художньо-документальний роман «Вигнанці» про те, як під час Другої світової війни родина Куниць врятувала кількох радянських бійців, німецького полковника та єврейську дівчинку. А збірка поезії «Вибір» –  про любов до України та піднесення духовності українців. 

 Сподіваємося, що ця нагорода для автора не остання і він ще порадує земляків багатьма творчими здобутками. Ім’я Сергія Рачинця вже давно знане, і далі буде лунати його слава.

   Анатолій ГУМЕНЮК, член НСЖУ

Читайте також: 

  • Унікальна автобусна зупинка з’явилася у Мичеві на Рівненщині
    У селі Мичів, що входить до Малятинського старостинського округу, талановита мешканка Іванна Біль власноруч розфарбувала автобусну зупинку в яскравому українському стилі. Вона перетворила звичайний об’єкт інфраструктури на справжній символ гордості, натхнення та любові до рідної землі.