працевлаштування інвалідів

Грошову компенсацію за працевлаштування отримуватимуть роботодавці Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Послугами Служби зайнятості від початку цього року скористалися 1240 осіб з інвалідністю. Грошову компенсацію за їх працевлаштування можуть отримати роботодавці. Статус безробітного мали 1150 осіб, з них 794 особи отримували допомогу по безробіттю. Профорієнтаційними послугами скористалися 925 безробітних осіб з інвалідністю. 

За сприяння Служби зайнятості працевлаштовано 367 осіб з інвалідністю. Професійне навчання проходили 104 безробітні особи з інвалідністю. З метою подальшого навчання окремих категорій громадян Рівненською обласною службою зайнятості з початку року було видано 18 ваучерів особам з інвалідністю. До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 24 особи з інвалідністю. 

Нещодавно уряд запровадив програму, головна мета якої – посилити зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю. І, своєю чергою, надати можливість обмежено придатним громадянам повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися.

Відтепер роботодавець, який надав роботу людині з першою або другою групою інвалідності та облаштував під її потреби робоче місце, може  отримати грошову компенсацію не більше як 15 мінімальних заробітних плат (станом на 1 грудня 2023 року – не більше ніж 100500 грн) – за осіб з інвалідністю І групи та не більше за 10 мінімальних заробітних плат (станом на 1 грудня 2023 року – не більше ніж 67000 грн) – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.

Також роботодавці можуть отримати компенсацію 50% витрат на оплату праці (але не більше за мінімальну заробітну плату) за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше як місяць. Термін працевлаштування такого безробітного – понад рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж року.

Людмила СУХОВЕЦЬКА

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги

  • Ще один канал втечі військовозобов’язаних перекрили на Рівненщині
    На Рівненщині організатори каналу втечі військовозобов’язаних вимагали 8000 доларів США за перетин кордону. Фігуранти шукали клієнтів серед чоловіків мобілізаційного віку та організували їм перетин державного кордону поза межами офіційних пунктів пропуску, через так званий «зелений коридор».