Орієнтовний час читання: 2 хвилини
Громадська приймальня «Рівне Разом» відзначає третю річницю своєї роботи 27 липня. За цей непростий для рівнян період, офіс по вулиці Соборній, 13 став особливим місцем на карті громади, куди усі охочі можуть звернутись за допомогою, консультацією та порадою.
Як пригадує Почесний президент ГО «Рівне Разом» Віктор Шакирзян, громадська приймальня розпочала свою роботу з ініціативи громадських активістів, до якої він прислухався та підтримав. Пройдений командою волонтерів шлях показав правильність такого рішення. Адже щодня сюди приходять десятки людей, аби залишити свої звернення щодо розв’язання актуальних для нашого міста питань.
Окрім того, тут проводяться регулярні зустрічі з депутатами, що дозволяє рівнянам поділитися своїм баченням щодо покращення інфраструктури, озвучити пропозиції щодо функціонування різних галузей та життя громади в цілому, повідомити про ту чи іншу проблему.
«Найголовнішим для нас завданням тоді було налагодити безпосереднє спілкування з людьми, зрозуміти, які проблеми для них є найактуальнішими. На той момент, ми проводили десятки зустрічей із мешканцями в різних мікрорайонах міста і бачили, що потреб і проблемних питань дуже і дуже багато. Це привело нас до розуміння, що нам потрібне місце, куди людина може прийти зі своїм зверненням, проблемою, місце, де її вислухають, нададуть, у разі необхідності, якісну юридичну консультацію, допоможуть організувати зустріч з її депутатом і, найголовніше, всі ці звернення будуть потрапляти в єдину електронну базу і систематизуватись. І таке місце, дякуючи надзвичайно професійній команді наших волонтерів, нам вдалося організувати. Приємно, що за ці три роки, основний склад команди, яка працює у громадській приймальні «Рівне Разом» майже не змінився. Особисто для мене, це означає, що колектив, який три роки тому стояв біля витоків створення цієї справи, не втратив ентузіазму і бажання допомагати людям, виконуючи свою роботу професійно та з любов’ю.Сьогодні саме нашим волонтерам хочеться найбільше подякувати за їхню працю і привітати з річницею, адже завдяки їхнім зусиллям наша громадська приймальня та волонтерський центр, створений на її базі з початком повномасштабного вторгнення, успішно працюють», – зазначив Віктор Шакирзян.
Розуміти та усвідомлювати свою роль у розбудові територіальної громади в умовах війни, робити те, що можеш, робити якісно, до вирішення проблем ставитись відповідально, приймати виклики війни, реагувати, допомагати та, попри все, рухатися вперед. Такі настанови дає своїй команді під час нарад голова громадської організації «Рівне Разом» Світлана Марчук. Офіс приймальні – саме те місце, де і народжуються нові ідеї, проекти, волонтерські ініціативи.
«Громадська приймальня «Рівне Разом» є візитною карткою усієї нашої команди. Саме за їхньою роботою наші мешканці дають оцінку усім представникам «Рівне Разом». Дуже хочеться подякувати насамперед керівниці приймальні Іванні Одейчук та усій команді за ефективну і злагоджену роботу. З цими людьми нам разом вдалося реалізувати чимало важливих проєктів: від вирішення проблем мешканців громади, до постійного формування та доставки гуманітарних вантажів для наших захисників та захисниць на фронт і не лише. Я, як голова організації, не можу уявити роботу структури в цілому без присутності у ній офісу на Соборній,13. Це місце, де народжуються свіжі ідеї та рішення, якщо хочете — комунікаційний майданчик 24/7 з нашими мешканцями, душа усієї нашої команди. Так тримати! РАЗОМ до Перемоги!”, зазначила голова ГО «Рівне Разом» Світлана Марчук.
З перших днів роботи приймальні її координаторкою стала відома у молодіжному та громадському середовищі міста активістка Іванна Одейчук. Тут, як зізнається Іванна, вона змогла вдосконалити та сповна реалізувати увесь той досвід, який здобула раніше.
«Можна багато говорити про ефективні вектори розвитку громадсько-політичних рухів, волонтерських об’єднань на різного роду тренінгах та семінарах. Втім, ніщо не замінить живого спілкування з мешканцями, прагнення зрозуміти їхню проблему та максимально можливим чином допомогти. Аналізуючи три роки роботи нашої громадської приймальні, нам вдалося прийняти декілька десятків тисяч громадян, надати юридичну та гуманітарну допомогу понад 100 тисячам мешканців, включаючи внутрішньо переміщених осіб. Також за цей час саме з нашої ініціативи було проведено сотні волонтерських заходів та акцій задля формування позитивного іміджу нашої громади на мапі України, Європи та світу. Цифри та результати говорять самі за себе. Рухаємось далі», – розповіла Іванна Одейчук.
За можливість отримувати разову гуманітарну допомогу в стінах приймальні «Рівне Разом», мешканці та внутрішньо переміщені особи міста повинні завдячувати депутатці Рівнеради Катерині Марчук. З перших днів війни, перебуваючи у Польщі разом з командою волонтерів, саме пані Катерина налагодила логістику з доставки гуманітарних вантажів з країн Європи до Рівного та до місць ведення бойових дій. Тоді офіс громадської приймальні «Рівне Разом» і перетворився на волонтерський штаб, до якого доставлялась допомога та розподілялась за призначенням.
«Ціную команду громадської приймальні за постійну співучасть в усіх ініціативах, які народжуються нашою волонтерською спільнотою: благодійні ярмарки, підтримка наших воїнів, збір та доставка гуманітарної допомоги, турбота про соціально незахищених громадян. З перших днів війни нам разом вдалося об’єднати зусилля і налагодити роботу. Причому кожен самостійно обирав собі той напрям, де міг бути максимально корисним. Це не ті люди, яким потрібно вказувати та давати розпорядження, що і як робити. Кожен з них на інтуїтивному рівні відчуває, де повинен бути в цей момент і що має робити. Три роки – важлива дата, особливо коли озираєшся та аналізуєш, що вже зроблено. Але найважливіше, коли є спільне розуміння, що ми разом повинні робити далі», – розповіла Катерина Марчук.Для багатьох мешканців важливим є те, що двері приймальні «Рівне Разом» ні на день не зачинялись як під час передвиборчої кампанії до органів місцевого самоврядування, так і після її завершення. Минуло вже три роки і, мабуть, немає у громаді такого мешканця, який би не знав сьогодні про діяльність офісу на Соборній,13. Втім, подяка від мешканців, які скористались послугами приймальні – найвища нагорода для усієї команди сьогодні. Саме рівняни, квасилівчани, внутрішньо переміщені особи, допомагають тут разом формувати подальші проекти, ініціативи, аби продовжувати брати активну участь у розбудові та розвитку як нашої територіальної громади, так і держави загалом.
- Мешканці села на Рівненщині зібрали продукти для села на ХерсонщиніМешканці села Курозвани, що в Гощанській громаді, знову продемонстрували свою згуртованість, людяність та бажання допомогти тим, хто цього найбільше потребує, і зібрали черговий гуманітарний вантаж для постраждалих від війни. Цього разу вони долучилися до збору овочів, консервації та інших…