fbpx

Головне у молитві – це щирість і чистота прохань, впевнений настоятель рівненського храму

Діліться інформацією з друзями:

На жаль, більшість із нас живе за приповідкою: «Коли тривога – тоді до Бога». Не вдається справитися з недугою, життя заганяє в глухий кут – згадуємо свідчення тих, хто знайшов порятунок для душі й тіла в істинній вірі та щирій молитві, звертаємося до Бога. Зайшовши у храм, бачимо перед собою безліч образів.
Вважається, що біля кожної ікони потрібно молитися з певними проханнями. Але люди, не обізнані в релігійних правилах, зазвичай не знають, коли і біля якої.
Про що і біля якої ікони молитися, ми попросили розповісти настоятеля храму Всіх Волинських Святих м. Рівне протоієрея Михайла Жаровського.
– Перш ніж вести мову про молитви перед іконами, – каже отець Михайло, – давайте з’ясуємо, що таке ікона та перед якою можна і треба молитися. У храмі (в іконостасі та на стінах) і вдома (на покуті) знаходяться святі ікони, перед якими ми молимося. Іконою називається зображення Самого Бога, Божої Матері, ангелів чи Святих Угодників. Образи неодмінно освячуються спеціальною молитвою і святою водою. Через це освячення їм подається благодать Святого Духа. Бувають ікони чудотворні, через які благодать Божа, яка перебуває в них, проявляється навіть чудесами. Наприклад, зціленням хворих.
Сам Спаситель дав нам своє зображення. Вмившись, він витер Своє обличчя рушником і чудесно зобразив його на рушникові для хворого князя Авгаря, який помолився перед Нерукотворним Образом Спасителя і зцілився від хвороби. Якщо ви звернули увагу, стіни нашого храму вінчає ікона Нерукотворний Образ Спасителя. Спас Нерукотворний – ікона, яка володіє сильною енергетикою. На ній зображений Спаситель, до якого слід звертатися з проханнями врятувати душу, вказати шлях істинний, зцілитися і позбутися поганих думок. Милості можна просити як для себе, так і для інших, але спочатку потрібно покаятися і прочитати «Отче наш».
– Тобто, людина, в хворобах і бідах молячись перед святими іконами, отримує благодать і зцілення від хвороб, вирішення проблем?
– Не лише в хворобах і бідах, а й в радості треба молитися. Молячись перед іконою, ми повинні пам’ятати, що ікона – не Сам Бог чи Угодник Божий, а лише зображення Бога чи Угодника Його. Тому не іконі ми повинні молитись, а Богові, Божій Матері, святому, який на ній зображений.
Святий образ є те ж саме, що Священна Книга: у Священній Книзі ми благоговійно читаємо Божі слова, а на святій іконі благоговійно споглядаємо святі образи, які, як і Боже слово, піднімають наш розум до Бога і Його святих, запалюють наше серце любов’ю до нашого Творця і Спасителя.
– Отче, скажіть, біля яких ікон найчастіше бачите прихожан храму Всіх Волинських Святих? До яких святих вони здебільшого звертаються у своїх молитвах?
– Кожен, хто приходить у храм, намагається знайти свого заступника чи заступницю. Звертаються до них з різними проханнями: хворі приходять молитися перед майбутніми операціями, учні – перед екзаменами, вагітні – перед пологами, водії – перед дорогою та багато іншого. І отримують Божу допомогу у своїх справах. Що це? Звичайно ж Боже провидіння, оскільки навіть найбільші скептики не візьмуться заперечувати, що віра зцілює!
– І все ж вважається, що найбільш помічними у тих чи інших скрутних життєвих ситуаціях є молитви біля конкретної ікони…
– Гадаю, немає потреби перераховувати всі ікони, бо їх дуже багато. Про призначення кожної можна дізнатися безпосередньо в храмі, а також зі спеціальної літератури. Візьмімо, для прикладу, ікону Божої Матері, яка має багато варіантів – Володимирська, Казанська, Іверська і т. д. У кожної з них своє особливе призначення. До Володимирської ікони Божої Матері звертаються тоді, коли потрібно прийняти важливе рішення. До Казанської ікони Божої Матері волають із проханнями зберегти рідних і близьких, які беруть участь у військових діях. До Іверської ікони Божої Матері звертаються з проханнями про статок, захист від темних сил, хвороб, наклепів і ворогів. Ікона «Віра, Надія, Любов» дарує людям мудрість, допомагає зміцнити в людських серцях віру, надію і любов, а також дає сили для подолання важких життєвих перешкод. Одна з найвідоміших і шанованих ікон у світі – «Микола Угодник Чудотворець». Перед нею потрібно молитися тим, хто по життю чи по роботі багато подорожує або часто знаходиться в дорозі. Крім того, Микола Чудотворець – заступник несправедливо скривджених, жінок, дітей, несправедливо засуджених та ув’язнених. Перед «Святим великомучеником Пантелеймоном» моляться про зцілення від хвороб. Святий Сергій Радонезький – покровитель усіх, хто навчається. Біля ікони Серафима Саровського моляться ті, хто потребує підтримки та опори. Це, звісно, далеко не всі ікони, які можна зустріти в православних церквах і біля яких моляться. Але пам’ятайте: головне у молитві – це щирість і чистота прохань. А ще не можна забувати і про молитву подяки.
Василь БУСЬКО