У Володимирці діти разом із керівником гуртка розмальовують гільзи з фронту та передають їх на благодійні потреби. Місцеві волонтери виставляють їх у лотереях і на ярмарках зі збору грошей на ЗСУ.
Як розповіла журналістам Суспільного керівниця гуртка «Еко-стиль: поводження з побутовими відходами» Олена Василюк, понад рік дівчата перетворюють гільзи з фронту у вази та підставки під парасолі, які згодом передають на благодійність. Це частина проєкту «Нове життя старим речам».
«Їх же спочатку треба добре помити, поґрунтувати. От уже Поліна це добре знає, щоби фарба будь-яка добре чіплялася до самого металу. Тубуси ґрунтуються й тоді, коли воно все підсихає, приношу, і дівчата працюють з підготовленими снарядами», – пояснила Олена Василюк.
Зі слів Олени, на миття та шліфування снарядів зазвичай іде до двох днів. Щоб малюнки були чіткими та яскравими, поґрунтовані тубуси спочатку покривають білою фарбою. Згодом наносять ескіз простим олівцем і починають працювати. Завершальним етапом є покриття лаком – щоб малюнок був довговічним і міг зберігатися в різних умовах.
Ідеї для сюжетів вигадує Олена: «Бачу якусь форму, розмір і вже приблизно тоді розумію, що тут мають бути якісь квіточки. Десь на якійсь має бути пташечка. А тут взагалі цікава з цією історія. Це вже третій малюнок. Спочатку тут мав бути козак, ворони, якась така темна картина. Тут уже й фон спеціальний під це зроблений. Такий сіро-білий, щоб додавати чорних фарб. Потім я собі подумала: «Лєна, зупинися, ти не вмієш малювати людей, який козак?» Намалювала мотанку і маки. Це мали бути там також червоні маки, сірі, чорні кольори. Зрештою витерла все. Не знаю, звідки взявся цей ангел, але ось маємо».
Розписати невелику гільзу вихованки можуть приблизно за три дні
«День наносила, день – олівцем, потім день просто перекривала. Білим ще ж треба кольором усе це. Потім уже фарбами там якісь деталі додавала», – зазначила вихованка гуртка Поліна.
Розмальовані гільзи передають місцевим волонтерам для зборів на Збройні сили України. Щоб встигнути до ярмарків, буває, працюють під світлом ліхтариків, зізналася Олена Василюк: «Вимкнули світло, Олена Вікторівна світила спалахом чи ліхтариком і дівчата малювали. Ну, ми встигли».
Вікторія ШВЕЦЬ
Читайте також: Понад 3000 українських дітей росія вивезла з Херсонщини влітку 2024 року
- Батько травматологічної служби РівненщиниМудреці кажуть, що лікарська професія – це мистецтво людяності. Віктор Харитонович Астраханов – видатний лікар, який жив і працював з відкритими для інших серцем і душею. Він був справжнім творцем, бо не просто лікував, а дарував пацієнтам надію на краще…