fbpx

Герой із Вараша – від ремонтника АЕС до сапера у ЗСУ

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Андрій Затірка з Вараша добровольцем пішов у ЗСУ,  коли почалося повномасштабне вторгнення рф.

Таке рішення в родині підтримали, хоч були не у захваті, бо не служив і не мав розуміння, що таке армія.

Про це розповідає голова рівненської ОДА Віталій Коваль.

Захисник згадує:

«Старші брати відразу пішли до військкоматів. І так мав зробити кожен українець, тож і я не міг сидіти вдома. Батьки таке рішення сприйняли непросто, але мама мене благословила, бо це був мій свідомий вибір».

У військкомат доброволець прийшов без військового квитка, з тимчасовим посвідченням із вписаною спеціальністю і рішенням проситися в ЗСУ, щоб захищати Україну. До війни Андрій працював слюсарем з ремонту реакторно-турбінного устаткування на Рівненській АЕС.

Військова служба солдата почалася у 47-ій окремій інженерній бригаді. 13 березня минулого року він прибув у розташування частини. Під час співбесіди бійця записали до саперів і відправили вчитися.

Андрій каже, що навчання було не простим. Ця вкрай відповідальна робота потребує максимальної зібраності й упевненості, не припустимими є страх чи паніка.  Саперна справа прийшлася військовому до душі, а побратими жартома назвали його «ходячою енциклопедією саперства».

Згодом була передова. Разом із саперами десантно-штурмової бригади Андрій виконував бойові завдання в Мар’їнці – стримували ворожий наступ. «На щастя, завдяки злагодженим діям та оперативним рішенням ми здебільшого залишалися цілими й неушкодженими. Навіть взяли у полон понад десяток росіян. Це гордість служити з такими захисниками. Вони стали мені не просто побратимами, а справжніми друзями», – розповідає сапер.

За одне із таких успішних завдань Президент України Володимир Зеленський нагородив Андрія орденом «За мужність» ІІІ ступеню.

На жаль, під час однієї військової операції сапер отримав осколкове поранення в голову. Лікування. Відновлення. Однак на реабілітації захисник довго не затримався – поїхав на передову до побратимів.

«Ну от не міг без них бути, бо це вже не просто служба – це дружба, братерство», – згадує він.

Зараз Андрій повернувся на РАЕС, але продовжує тримати фронт, уже волонтерський. Він і надалі підтримує зв’язок із побратимами. Саме таких друзів бажає всім захисникам України.

А тих, хто в тилу, просить ні на мить не забувати, якою ціною виборюється Перемога:

«Її ціна – життя найкращих синів і доньок України. Життя чиїхось дітей, батьків, близьких і рідних, друзів і знайомих. Втрачене, обірване життя».

Андрій Затірка переконаний, що на фронті й у тилу рідну землю захищають мільйони неймовірних людей, а отже Перемога однозначно буде за нами!

Читайте також: Львівська залізниця у серпні змінила графік руху восьми поїздів – з Рівного, Тернополя, Здолбунова

  • БК «Рівне» починає новий тур чемпіонату з перемоги
    У Рівному стартував новий ігровий тиждень у регулярному чемпіонаті жіночої Вищої ліги. І першими на майданчик вийшли команди БК «Рівне-ОШВСМ-ОСДЮСШОР» та «Збірна Полтавської обл. – Полтава-Баскет-СумДПУ-КДЮСШ№1 м. Суми”. Господарки майданчика не відчули спротиву зі сторони гостей, тим паче полтавчанки-сумчанки прибули…