Ковалі ручного кування здобуваючи професію активно допомагають ЗСУ та виготовили Герб та графську карету у Гощі Рівненської Області.
3 місяці професійного навчання на базі Гощанського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ знадобилося мешканцям області, аби здобути омріяну професію «Коваль ручного кування» 2 розряду. Майбутні ковалі навчалися за індивідуальними планами та освітніми програмами. Важливий теоретичний матеріал та цінний практичний досвід дозволили безробітним, скерованим на навчання Вараською філією та Гощанським управлінням Рівненської філії Рівненського обласного ЦЗ, отримати свідоцтва державного зразка та розпочати нову професійну кар’єру.
Олександр Качинський із Вараша мріяв про роботу, результати якої були б очевидні та оцінені людьми. Саме професія коваля найкраще підпадала під його плани. Попри певні фізичні обмеження чоловік все ж зумів опанувати непросту ковальську науку. Майстер виробничого навчання Сергій Торуля поділився, що слухач активно працював під час виробничого навчання і виробничої практики. На замовлення волонтерів він викував десятки сокир, кийків, які так необхідні нашим воїнам на фронті. Випускник мріє про власну кузню. Прагне кувати щось цікаве – коване ліжко, елементи воріт, ковальський інструмент. До слова, останній нині везуть з-за кордону, і це недешево, отож, коваль прагне «поправити» ситуацію для своїх колег по цеху.
Олександр Бацюк – мешканець Миколаївської області, вимушено покинув рідну домівку та тепер проживає на Гощанщині Рівненського району. В його родині не звикли сидіти, склавши руки. Так, дружина коваля опановує ремесло лозоплетіння у Гощанському відділенні. Окрім потреб ЗСУ, коваль викував і власний виріб – художню ковану лопатку для взуття. Випускник під час виробничої практики працював на виробничих майданчиках ТОВ «Катто Груп». Роботодавець оцінив потенціал коваля, отож, співпраця продовжиться.
Серед доробку Гощанського навчального відділення – понад 200 кваліфікованих ковалів ручного кування, які успішно працюють в усіх регіонах країни. Сергій Торуля із гордістю називає вироби, які красномовно свідчать про майстерність випускників,- графська кована карета для гощанської громади, ковані олені та сані, безліч сувенірної продукції (квіти, підкови, статуетки…), завіси, замки, Герб смт Гоща, художні ковані решітки на вікна в садибі Валевських, ковані ворота, оздоблення меблів, таблички вулиць, номери будинків та багато іншого. Ковалі активно працюють над виготовленням інвентарю, інструментів для громад, викували навчальні гонги для військових.
Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua