fbpx

Газопостачальні компанії запропонували жителям Рівненщини річні ціни на блакитне паливо

Діліться інформацією з друзями:

Газопостачальні компанії опублікували ціни, за якими продаватимуть газ людям упродовж року, починаючи з 1 травня 2021 року.

Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

Одна з найвигідніших цін серед усіх постачальників – в державного НАК «Нафтогаз». Фіксований річний тариф – 7,96 грн за куб з ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

Для прикладу, ТОВ «Рівнегаз ЗБУТ» запропонував річну ціну 7,99 грн за кубометр. Водночас, ТОВ «РОЕК» з 1 травня 2021 року тимчасово припинив постачання природного газу побутовим споживачам.

Решта газопостачальних компаній запропонували свої ціни в межах до 13,5 грн за кубометр.

Перелік постачальників з цінами на травень можна переглянути на сайті.

Також «Нафтогаз» є й так званим «постачальником останньої надії» – він має забезпечувати газом побутових клієнтів, які несподівано втратили постачальника. Для них ціна газу становитиме 9,57 грн за куб. Але впродовж місяця такі клієнти мають обрати собі постачальника та контракт – річний або місячний.

Нагадаємо, захистити українських споживачів від сезонних стрибків ціни покликаний річний тариф, який запровадили всі постачальники на виконання рішення регулятора – НКРЕКП і оприлюднили до 24.00 25 квітня.

Ось кілька важливих фактів, які варто пам’ятати про ціни на газ цього сезону:

Ціна на газ в Україні залежить від ринку, а не встановлюється адміністративно. Основними чинниками підвищення цін на газ в Україні є зростання ціни на природний газ у Європі – на травень вартість природного газу на європейських хабах сягнула майже 9 грн/куб.м в еквіваленті.

Річний тариф на газ є ринковим методом захисту споживачів від майбутніх стрибків ціни взимку. Адже зараз споживання мінімальне, бо опалювальний сезон позаду, але питання стане актуальним, коли попит та реальне споживання піднімуться. Те, що держава обрала ринковий спосіб захисту споживачів від стрибків ціни, дозволяє зберегти всі переваги відкритого ринку газу.

 Люди можуть обирати постачальника за критеріями ціни та якості послуг.

Нафтогаз залишається головним джерелом наповнення бюджету України. Навіть в кризовий 2020 рік група сплатила 142,7 мільярди гривень дивідендів та податкових платежів в державну скарбницю. Цих грошей вистачило не тільки на субсидії для тих, хто не може сплачувати комунальні послуги та опалення, але і на інші витрати держави – від боротьби з COVID-19 до розвитку армії.