fbpx

Ганна Маляр: жінок ставитимуть на військовий облік лише за згодою

Діліться інформацією з друзями:

Заступниця міністра оборони України Ганни Маляр спростувала фейки щодо військового обліку жінок в Україні. Про це вона розповіла в інтерв’ю українській журналістці, блогерці та громадській активістці Марії Єфросиніній

Із наближенням 1 жовтня та після резонансної заяви юриста Міноборони Володимира Смілки в Україні знову розгорілася дискусія про те, хто саме з жінок має стати на військовий облік і чи можна їм виїжджати за кордон.

Журналістка запитала Маляр, куди й навіщо жінкам йти 1 жовтня.

«1 жовтня нікуди йти не треба. Навколо цієї теми багато ажіотажу, і це пов’язано з тим, що навесні 2021 року було ухвалено зміни до закону про військовий обов’язок та військову службу. Де чітко встановлено, що жінки, спеціальності яких перебувають у списку, стають на військовий облік. У законі України «Про військовий обов’язок та військову службу» йдеться, що жінки певного переліку професій зобов’язані стати на військовий облік з 1 жовтня. Але Генштаб та Міноборони пропонують змінити формулювання на «за бажанням». Погодитись на це має Верховна Рада. І Міноборони, і Генштаб стоять на тому, що це має бути добровільно. Якщо цього не станеться, закон відстрочать на рік», — заявила посадовиця, додавши, що наразі немає потреби збільшувати кількість жінок, які перебувають на військовому обліку.

Крім того, Маляр наголосила, що жінок із дітьми не можуть примусово змусити вставати на військовий облік та позбавити можливості виїжджати за кордон, аби врятувати дітей.

«Складно було собі уявити до 24 лютого, що жінки братимуть дітей та вивозитимуть їх від ракетних обстрілів. І тут постає питання. Якщо в сім’ї батьки військовозобов’язані і мають заборону на виїзд за кордон, або це мама-одиначка, то таким чином дитину ніхто не може вивести. І таким чином ми посягаємо на право цієї дитини на життя, бо її ніхто не може захистити. Тому справді, це питання дуже актуальне на сьогодні. Ми розуміємо, що ми не можемо жінок примусово позбавляти цієї можливості, цього права і навіть зобов’язання материнського врятувати цю дитину», — заявила вона.

За даними Міноборони, від початку вторгнення добровільно стали на облік близько тисячі жінок.

Вона також спростувала фейки у соцмережах та відповіла, чому, на її думку, українці самі залякують один одного, публікуючи недостовірну інформацію про військовий облік жінок.

«Ми живемо у дуже цинічному світі, в якому інформація — це інструмент заробляння грошей. Ці майданчики та люди, які публікують цю інформацію, і не лише цю, яка цікава, яку будуть постити, для них це заробіток. Їх нічого не зупиняє перед розповсюдженням будь-якої інформації, яка шкодить державі заради того, щоби навіть зараз, під час війни, вони набрали більше підписників. З одного боку, цю тему розхитують наші користувачі, з іншого боку це вигідно ворогу, бо чим більше тут у нас інформаційного хаосу, тим зручніше їм проводити свої інформаційні операції», — пояснила Маляр.