fbpx
РЦПТО Львів

Галузь професійної освіти на конференції представляв Рівненський центр профтехосвіти

Діліться інформацією з друзями:

Галузь професійної освіти на конференції «Бізнес-навички для зростання економіки» представляв Рівненський ЦПТО ДСЗ. Основною метою проведення конференції стало обговорення питань, пов’язаних із розвитком підприємницьких навичок. А саме серед учнів і слухачів закладів професійної освіти. Також заснування власної справи дорослим населенням, особлива увага акцентувалася на жіночому підприємництві. 

Рівненщину у Львові представляли директор Рівненського центру ПТО ДСЗ Наталія Бура та старший майстер освітнього закладу Віктор Красовський. Він є сертифікованим тренером по програмі МОП «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес».

ІІ Регіональна навчально-практична конференція «Бізнес-навички для зростання економіки» реалізується за підтримки GIZ у межах програми Skills4Recovery. На конференцію прибуло понад 120 учасників – це керівники закладів профтехосвіти, представники Державної служби зайнятості, Міністерства освіти і науки України, департаментів освіти й науки Львівської, Чернівецької та Вінницької ОВА.

Власна справа як кар’єрний шлях

В рамках панельної дискусії «Власна справа як карʼєрний шлях: підтримка зайнятості дорослих, публічно-приватні партнерства та можливості для започаткування бізнесу» взяла участь заступник директора Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості, начальник управління професійного навчання та професійної орієнтації Лілія Грабовська. Вона звернула увагу учасників конференції, що у межах державної програми надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу серед учасників жінки складають 57%. А це – тисячі нових робочих місць і податки. Велика увага приділялася працевлаштуванню демобілізованих учасників бойових дій.

Більшість жінок-підприємців не знають про грантове фінансування

Проте, якщо говорити про підприємництво жінок, то не все так добре, як здається на перший погляд. Президент «Жіночої Ділової Палати України» Наталія Карпенчук-Конопацька у панельній дискусії «Перспективи та виклики жіночого підприємництва в Україні» виклала факти, що 80% жінок-підприємців не знають про грантове фінансування. Окрім того, в Україні в структурі багатства частка людського капіталу становить 29%, тоді як у Сингапурі ця цифра близько 80%.

У той час, як світ нарощує цей показник, ми його втрачаємо, – сказала Наталія

Карпенчук-Конопацька.

Кадри для підприємців навчає галузь професійно-технічної освіти

Цікавою була панельна дискусія «Підприємницькі навики в професійній освіті: сучасні методичні підходи, партнерство з бізнесом та роль держави». Адже 70% економіки країни формують малі та середні підприємства. І професійні кадри для них навчає саме галузь професійно-технічної освіти. Тож логічно, щоб заклади професійно-технічної освіти, йдучи назустріч потребам підприємств, почали навчати своїх учнів і слухачів на сучасному обладнанні, йдучи в ногу з часом, оновлювали навчальні програми. У ході дискусії прозвучало, що важливо розвивати підприємницькі компетентності здобувачів освіти і формувати у них підприємницьке мислення. Як показують опитування, більшість учнів закладів профтехосвіти саме у підприємництві бачать свій майбутній карʼєрний шлях. Тому так необхідно, щоб уже в освітньому закладі вони отримували практичні знання щодо того як заснувати та розвинути власну справу.

ІІ Регіональна навчально-практична конференція «Бізнес-навички для зростання економіки» підняла низку актуальних питань, які потрібно вирішити найближчим часом. Акценти робилися на нових підходах до професійно-технічної освіти як такої, осучасненні навчальної бази освітніх закладів, на більш широкому залученню жінок до відкриття власної справи.

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги