fbpx

Фітнес-центрам на Рівненщині дозволили працювати

Діліться інформацією з друзями:

Від сьогодні на Рівненщині дозволили відновити роботу закладів фізичної культури та спорту, спортивних залів, фітнес-центрів для проведення тренувань. Також можуть працювати творчі студії та відкриті майданчики музеїв.

Таке рішення прийняла обласна комісія з ТЕБ та НС під керівництвом голови ОДА Віталія Коваля.

Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов проінформував про рівень захворювання в області:

«Найвища захворюваність на COVID-19 зараз спостерігається у Вараші, Дубно,  Рівному, Рівненському, Рокитнівському, Здолбунівському, Гощанському та Березнівському  районах. Загалом в області виявлення випадків інфікування COVID-19 складає 15,3 %, динаміка зростання випадків інфікування – на рівні мінус 25 %, завантаженість ліжок становить 33,6 %. Такі показники є нижчими від затверджених Урядом норм. Це дозволяє дещо послабити обмежувальні заходи».

Обов’язковою умовою відкриття закладів – це суворе дотримання протиепідемічних заходів.

«Завдання №1 – зберегти життя і здоров’я людей. Наші епідеміологи констатують зниження захворюваності. Тому сьогодні ми говоримо про відкриття творчих студій та гуртків для дітей в області. Для підготовки до спортивних змагань – такі ж умови. Я сам спортсмен і чітко розумію, що таке відсутність професійних тренувань. Тож в області ми дозволяємо підготовку до змагань і тренування. », – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Головний санітарний лікар області Роман Сафонов розповів про вимоги, які повинні дотримуватись спортивні заклади: 

– Якщо ми говоримо про індивідуальні заняття, то це 1 людина на 5 кв.м., якщо це групові – то 1 людина на 10 кв.м., або група не більше ніж 10 людей. Загальні вимоги – це наявність засобів дезінфекції рук, температурний скринінг. Ті особи, які мають температуру більше ніж 37,2 градуси, ознаки респіраторних хвороб, не допускаються до занять. Заборонено використання багаторазових рушників. 

Тимчасові рекомендації МОЗ щодо організації протиепідемічних заходів:

Умови роботи фітнес-центрів, тренажерних залів, дитячих спортивно-юнацьких шкіл та басейнів:

  1. перед початком зміни усім працівникам міряють температуру;
  2. тих, у кого температура вища 37,2 та хто має симптоми ГРВІ, до роботи не допускатимуть;
  3. усі вони мають бути в масках чи респіраторах;
  4. перед входом у зал міряють температуру й усім відвідувачам;
  5. тих, у кого температура вища 37,2 та хто має симптоми ГРВІ, до занять не допускатимуть;
  6. у залах одночасно може перебувати максимум одна людина на 10 кв. м – для індивідуальних занять, та максимум одна людина на 5 кв. м – для групових (у групі має бути максимум 10 людей виключно за попереднім записом);
  7. відвідувачі зможуть користуватися максимум половиною шафок у роздягальнях та душових кабінок (через одну);
  8. на вході до залу облаштовують місце зі спиртовим антисептиком; у самому залі розміщують додаткові місця для обробки рук антисептиком, паперові рушники та урни;
  9. тренажери для кардіо-занять мають розташовуватися на відстані мінімум 2,5 м один від одного; вологе прибирання з дезінфекційними засобами має проводитися не рідше, ніж кожні дві години.

Умови роботи басейнів:

  1. робота басейнів дозволена для індивідуальних занять та спортивних навчально-тренувальних груп від 2 року навчання;
  2. у 50-метрових басейнах може перебувати на одній доріжці максимум 4 людей – для індивідуальних занять, і максимум 6 – для тренувальних груп;
  3. у 25-метрових басейнах: максимум двоє на одній доріжці – для індивідуальних занять, максимум троє – для тренувальних груп.

Забороняють використання багаторазових рушників (крім персональних рушників відвідувачів); поліграфічних матеріалів; функціонування спа-зон, масажних салонів, фітнес-барів, кулерів з водою, дитячих кімнат; проведення групових занять, які передбачають безпосередній фізичний контакт та для дітей віком до 12 років; одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами.

Щоб постійно бути в курсі новин Вам підпишіться на наш Telegram