fbpx

Фермери прогнозують спад цін на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

Фермери розглядають можливість подальшого здешевлення на популярні овочі не тільки на Рівненщині, а й в інших регіонах України.

Сьогодні фермери готові відвантажувати якісну картоплю за 14-20 грн/кг, що в середньому на 12% дешевше, ніж тижнем раніше, але інтерес покупців залишається вкрай низьким.

За тиждень на рівненському ринку підкоригували ціни й на інші продукти. Печериці, апельсини та лимони подешевшали, повідомляють журналісти.

Гриби можна купити за 75-85 грн, а апельсини з лимонами – за 65 грн. За доступною ціною можна придбати й цвітну капусту. Вона коштує 55 грн/кг, а менш привабливу на вигляд можна знайти й по 35 грн.

 Ціни на ринку Рівного:

  • картопля – 25 грн, але є по 20 грн;
  • буряк – 28 грн, але є й по 18 грн;
  • цибуля – 25 грн;
  • білокачанна капуста – 20 грн;
  • пекінська капуста – 30 грн;
  • перець солодкий – 140 грн;
  • помідори Черрі – 130 грн;
  • звичайні помідори – 95- 100 грн;
  • огірки – 130 грн.

Мікс-салат з руколою коштує 55 грн. Банани – 60 грн, яблука можна купити від 20 до 28 грн за кілограм.  А яйця коштують 55 грн за десяток. Водночас в деяких супермаркетах Рівного ціна на овочі нижча на відсотків 10-15.

Як пояснюють аналітики, на поточному тижні пропозиція картоплі на українському ринку значно збільшилася. Адже фермери, які раніше утримувалися від продажів в очікуванні зростання цін, почали розпродавати наявні обсяги картоплі. Прийняти таке рішення виробники були змушені у зв’язку зі зниженням попиту і погіршенням якості даної продукції.

На думку виробників, зниження цін ситуацію ніяк не рятує, продажі залишаються низькими. За підрахунками експертів, наразі картопля в Україні все ж коштує в середньому в 3 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

При цьому, з огляду на досить низький попит на дану продукцію, українські фермери не виключають можливості подальшого здешевлення в даному сегменті.

Наприкінці січня на українському овочевому ринку просіли ціни на огірки та буряк (за тиждень на 10% та 14% відповідно). Натомість завезені з Туреччини томати надходили у продаж в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. А вже на початку лютого огірки почали знов дорожчати на тлі активізації попиту та низької пропозиції.

Читайте також: За Україну воює син британської депутатки