fbpx
Фармацевт, що малює добро

Фармацевт, що малює добро

Діліться інформацією з друзями:

Фармацевт з Рівного професію не обирала. Навпаки, це професія обрала її. Зрозуміло, що вчорашня випускниця школи Любов Рафальська не надто була впевнена, чого точно хоче в житті. Тож послухала батьків, які порадили їй іти вчитися на фармацевта. Сьогодні ж Любов Борисівна їм дуже вдячна.

Фармацевт з Рівного професію не обирала і щиро дивується як же точно батьки вгадали й підказали істинно її шлях тоді, 30 років тому. 

Пощастило з роботою відразу

Любов Рафальська закінчила Львівський медичний інститут у 1992 році й одразу, як вона каже, їй поталанило влаштуватися на роботу в аптеку № 109 ТДВ «Рівнефармація». 

– Я безмежно вдячна тодішньому керівнику ТДВ «Рівнефармація» Володимирові Синяку за довіру, – каже Любов Борисівна. – Найперше за те, що прийняв мене на роботу, а згодом – розгледів у мені потенціал, сказав, що мені треба зростати, і довірив посаду спочатку заступника, а потім і завідувачки аптеки. Він переконав, що в мене все вийде, незважаючи на мої заперечення й бажання працювати звичайним провізором. Його віра в мої сили додавала впевненості в собі й допомогла моєму самоствердженню як фахівця.  

В аптеці № 109 у мене були дуже хороші вчителі: тодішня завідувачка цієї аптеки Людмила Шуріна, провізор Людмила Масловська та фармацевт Катерина Кирилюк (нині, на жаль, уже покійна). Вони добре навчили мене практичної роботи, передавши свій безцінний досвід, за який я також їм дуже вдячна.

В аптеці № 109 Любов Рафальська пропрацювала 13 років.

Потім її перевели в міжлікарняну аптеку № 121, де вона працювала спочатку заступником завідувача, а з часом – і її завідувачкою. Наразі ж уже третій рік Любов Борисівна працює завідувачкою аптеки № 135. Також у її підпорядкуванні аптечний пункт, який діє в Рівненській обласній клінічній лікарні ім. Ю. Семенюка та два  аптечні пункти у КНП «ЦПМСД «Північний» РМР. 

– Аптека № 135 ТДВ «Рівнефармація» має давню історію, адже функціонує в місті вже понад 40 років, – розповідає завідувачка. – Ми намагаємося забезпечувати тут широкий асортимент лікарських препаратів, орієнтуючись на запити клієнтів. Крім цього, в нашій аптеці також займаємося виготовленням екстемпоральної рецептури. Співпрацюємо в цьому напрямі з лікарями, нагадуючи їм про можливість виготовлення ліків за індивідуальними рецептами, які іноді є більш ефективними в лікуванні пацієнтів. До речі, виготовлення екстемпоральної рецептури є перевагою мережі ТДВ «Рівнефармація», адже лише вона в нашій області має ліцензію на таку діяльність. 

В аптеці № 135 – хороший, кваліфікований і дружний колектив. Разом із Любов’ю Рафальською тут працюють фармацевт Ірина Іванюк, асистент фармацевта Надія Матвійчук (яка, до слова, працює в цій аптеці з моменту її відкриття) та молодша медсестра-прибиральниця Валентина Якимчук. Оскільки найчастіше відвідувачами аптеки є мешканці навколишніх будинків, всі вони їх добре знають.

Люди приходять в аптеку не тільки по ліки

– У наш час люди приходять в аптеку не тільки по ліки, а часто – по спілкування, пораду, консультацію, – каже Любов Борисівна. – Стараємося допомогти кожному з них. Наша робота починається з фармопіки. Бо мало просто продати ліки за списком на папірці. З людиною треба розмовляти, розпитати, що її турбує, з чим вони прийшли до аптеки, чим можна їй допомогти. І мені дуже приємно, коли на вулиці мене впізнають, вітаються, дякують навіть ті, кого зустрічала і в 109-й, і в 121-й аптеках. Задля цього й хочеться вдосконалюватися, вчитися, щоб бути компетентним фахівцем. До речі, ми постійно проходимо курси підвищення кваліфікації, онлайн-навчання, стежимо за новинками на фармацевтичному ринку, обмінюємося інформацією з колегами щодо сучасних препаратів. Без цього неможливо обійтися. Така специфіка нашої роботи.   

Бути людяними й уважними до відвідувачів ми спонукаємо і студентів-практикантів, які навчаються на базі нашої аптеки. Якщо вчитися та працювати над собою, професійність прийде з досвідом. Головне – любити свою роботу. Бо у фармацію, можливо, й приходять випадкові люди, але залишаються лише ті, що справді люблять цю професію.

Любов Рафальська працює фармацевтом уже понад 30 років і жодного разу не пошкодувала, що стала ним.       

– Хочеться, щоб здорових людей було якомога більше, і щоб до нас приходили тільки по вітаміни та позитивні емоції, – каже вона. – А ще мрію, щоб якнайшвидше закінчилася війна та щоб не гинули наші хлопці. Хочу, щоб усі жили щасливо.

Дар, який робить світ веселішим

До речі, є в Любові Борисівни дар, завдяки якому вона робить цей світ веселішим і яскравішим: вона вміє гарно малювати. Уже багато років вона співпрацює з волонтерською мережею Rivne Volunteer Community, зокрема за програмою «Здоров’я у фарбах». Так, разом з іншими художниками-волонтерами Любов Рафальська розмальовує стіни в лікувальних закладах, укриттях шкіл і дитячих садків. Малюнки, створені її руками, можна побачити в обласній і міській дитячих лікарнях, ЦПМСД «Ювілейний» та інших закладах. З-під пензля Любові Борисівни виходить барвистий і добрий світ, який вона щедро дарує всім навколо.   

– У волонтерській спільноті «Rivne Volunteer Community» Любов Борисівна – з 2016 року, – розповіла координатор мережі «Volunteer Community» в Україні Дарія Єфіменко. – Оскільки волонтерський центр має багато різних напрямів і є можливість обирати проєкт, Люба обрала для себе допомогу діткам і самотнім літнім людям. Багато часу вона приділяє проєкту «Здоров’я у фарбах», в рамках якого волонтери розмальовують стіни медичних закладів і соціальних установ, а наразі й бомбосховищ у школах і садках, яскравими малюнками для допомоги дітям у подоланні стресових обставин, задля стабілізації психоемоційних станів. 

Крім того, Люба завжди долучається до допомоги людям похилого віку, які знаходяться на термінальній стадії життя та перебувають у хоспісному відділенні паліативної допомоги. 

Окремою любов’ю Любові є тварини, яким вона теж завжди допомагає як благодійник, жертвуючи кошти на стерилізацію та лікування. 

У 2022 році, завдяки Любові Борисівні, яка допомагала складати списки медикаментів, ми передавали необхідну допомогу в уже окупований Мелітополь і Конотоп, який був в оточенні. Також Люба закуповує та передає речі у наш центр у Кривому Розі, де їх перешивають на адаптивну білизну.

За ці роки дуже багато зроблено і, найголовніше, що мотивація до добра й допомоги в серці Любові Борисівни не згасає.

Дана РОМАНЮК, Медичний вісник+

  • Під час бойового завдання на Донеччині загинув захисник з Рівненщини
    Виконуючи бойове завдання загинув захисник, мешканець с. Крупець Дубенського району Рівненської області Чайковський Василь Петрович, 17 квітня 1975 року народження. Василь Чайковський служив у званні солдата, сапером 1 відділення інженерно-саперного взводу 2 єгерського батальйону.

Читайте також: Лікарі та фармацевти не матимуть права призначати ліки, керуючись вигодою від виробника