Екскурсію для першокурсників професійно-технічного училища РАЕС провели у інформаційному центрі.
В інформаційному центрі «Полісся» Рівненської АЕС відбулась ознайомча екскурсія для здобувачів освіти професійно-технічного училища (ПТУ) РАЕС. До першої групи відвідувачів увійшли 16 учнів ПТУ, які вже через рік навчання отримають спеціальність слюсаря з ремонту реакторно-турбінного устаткування. В межах візиту фахівець зі зв’язків з громадськість та пресою Валентина Дукач розповіла юнакам про історію створення інформаційного центру РАЕС та його основне призначення.
Далі учні дізналися про історію будівництва та пуску енергоблоків Рівненської АЕС і її міста-супутника, а також, що таке атомна енергетика, її особливості, пріоритетні завдання, переваги та роль у подальшому розвитку економіки України в умовах складного сьогодення. На прикладі реалістичних макетів гості ознайомилися із принципами роботи градирні та енергоблоків з реакторами типу ВВЕР-1000 і ВВЕР-440. На власні очі побачили, як виглядає пігулка ядерного палива та конструкція тепловидільної збірки реактора ВВЕР-1000.
Візитери також мали змогу оглянути матеріали, що відображають природоохоронну, міжнародну діяльність атомної станції, а також спортивні досягнення і культурні заходи рівненських атомників. Не менш цікавою для юнаків стала і етнографічна експозиція. На завершення вони побували біля експозиції в пам’ять про загиблих воїнів із Вараської громади, де хвилиною мовчання вшанували їхню пам’ять.
Крім того, представник інформцентру розповіла учням ПТУ про освітні конкурси та проєкти Рівненської АЕС, учасниками яких вони можуть стати.
Першокурсники не планують зупинятись
Першокурсник ПТУ РАЕС Євгеній Сернюк нині здобуває вже другу спеціальність.
«Ще зі шкільної лави цікавився атомною енергетикою, багато читав, хотів здобути атомну спеціальність, але свого часу склалось так, що обрав інший напрям. Проте, бажання стати атомником мене не залишало, тому цьогоріч я вступив у професійно-технічне училище РАЕС. В подальшому, після завершення хотілося б працювати на електростанції і продовжити навчання вже у профільному виші. Сьогодні я вперше побував в інформаційному центрі РАЕС, екскурсія виявилась дуже насиченою та пізнавальною, оскільки я дізнався ще більше цікавих фактів про енергетику України. А найбільше мене вразили макети енергоблоків з реакторами ВВЕР», – поділився враженнями Євгеній.
Анна Мохнар
- Рівне отримає енергоефективні дитячі садочки завдяки грантуУ Рівному продовжують термомодернізацію дитсадків. Завдяки гранту NEFCO на 4,7 млн євро у ЗДО №57 і №7 утеплять стіни, замінять вікна та встановлять сонячні колектори. Роботи триватимуть до серпня 2025 року. У травні 2024 року підписано грантову угоду із…