Спалахи ящуру в європейських країнах та скасування пільгового безмитного режиму з боку ЄС для українських експортерів сільгосппродукції створюють передумови до подальшого зниження цін на молочні продукти в Україні.
Як повідомляє Kurkul.com, про це розповів аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на кінець березня становила 16,35 грн/кг без ПДВ, що на 0,45 грн менше, ніж місяць тому.
Вищий ґатунок в середньому коштував 16,15 грн/кг без ПДВ, що на 0,50 грн менше відносно минулого місяця.
Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 15,65 грн/кг без ПДВ і знизилась на 0,35 грн.
Відповідно, середньовиважена ціна трьох ґатунків становила 16,20 грн/кг без ПДВ, що на 0,40 грн менше, ніж місяць тому.
Георгій Кухалейшвілі зауважив, що закупівельні ціни в Україні продовжили рухатись вниз в другій половині березня. Однак, надлишки молока-сировини на ринку, які тиснуть на закупівельні ціни, зменшилися відносно першої половини березня через збільшення обсягів експорту молочної продукції з України та певне збільшення споживання всередині країни.
Очікується, що на початку квітня може відбутися подальше зниження ціни на молочну продукцію.
Серед причин подальшого зниження експерт називає:
- спалах ящуру в Угорщині та Словаччині і ймовірність поширення хвороби в Польщу та Австрію;
- накопичення масла та сухого молока на складах в Європі;
- скасування 5 червня 2025 року з боку ЄС пільгового митного режиму для сільгосппродукції українського виробництва, у тому числі молочних продуктів.
«Відновлення мит вірогідно вплине на скорочення обсягів експорту молочних продуктів з України навіть в треті країни, оскільки їх постачання здійснюється через морські порти Польщі та Румунії. Скоріш за все, надлишки молока-сировини в Україні будуть збільшуватися, а закупівельні ціни йти вниз у разі розвитку подій за подібним сценарієм», — прогнозує аналітик АВМ.
Читайте також: Теплі школи та менші витрати: у Рівному стартувала термомодернізація ліцеїв