У низці великих міст України власники переписали вартість оренди 1-кімнатних квартир – причому винятково в бік подорожчання. За останні 6 місяців оренда такого житла зросла на 1-38%. Найбільше в Одесі – одразу на 38%, до середніх 11 000 грн.
Про це пише OBOZ.UA
Крім Одеси, за даними аналітиків великого профільного порталу, дорожче стало винаймати квартири в Києві – тут ціни підвищили на 14%. Ціни також зросли у:
- Дніпрі – на 10%;
- Рівному, Івано-Франківську – на 4%;
- Львові – на 1%.
У решті міст змін не відбулося.
Скільки коштує винайняти 1-кімнатну квартиру?
Загалом же, за даними аналітиків великого профільного порталу, винайняти 1-кімнатну квартиру в Україні можна в середньому від 4 000 до 19 000 грн. Найдорожче – в Ужгороді, в середньому за 19 000 грн. А також в Києві – 18 300 грн та Львові – 17 000 грн.
Найнижчі ціни в Харкові, Запоріжжі, Миколаєві та Кропивницькому.
Як правильно винаймати квартири
Водночас в Україні є випадки шахрайства з орендою житла. Найчастіше квартира або будинок здається без згоди власника, належить іншим особам або знаходиться в іпотеці. Втім, застрахувати себе від несумлінних орендодавців можна – для цього слід укласти відповідний договір. Такий документ має включати кілька параметрів. Зокрема, ПІБ та адреси сторін.
«Можна вказати і паспортні дані, але це не є суворою вимогою», – наголошують юристи.
Треба обов’язково прописати, чи це квартира, кімната, житловий будинок або його частина.
Дата укладання договору та термін, на який він укладається
Важливо також вказати спосіб продовження договору та його припинення. Наприклад, договір продовжується автоматично, якщо за місяць до дати закінчення договору жодна зі сторін не виявила бажання припинити договір, або інший варіант.
Розмір та порядок оплати
Важливо детально прописати, яким чином проводитиметься оплата. Зокрема, на банківський рахунок чи готівкою.
«У разі безготівкової оплати зберігайте виписки або квитанції. Оплачуючи готівкою, складіть додаток до договору або акт прийому-передачі довільної форми або розписку», – радять спеціалісти.
Порядок здійснення комунальних платежів
Потрібно вказати, хто саме та в які терміни їх сплачує.
Питання страхового депозиту та його повернення
«Страховий депозит – це сума, яку ви передаєте орендодавцю разом із першим внеском за оренду «в рахунок останнього місяця». Для орендодавця він гарантує цілісність квартири та майна всередині. Тобто якщо, наприклад, будуть зламані меблі або техніка, з цього депозиту утримають вартість завданих збитків. З нього також утримають борги за неоплачені комунальні послуги чи орендні платежі», – зазначають юристи.
Акт прийому-передачі
У ньому потрібно докладно описати стан квартири, вказати, які в ній є речі та як вони виглядають.
Читайте також: На Рівненщині перейменували та змінили статус трьох освітніх закладів