На Рівненщині функціонує майже 200 суб’єктів господарювання різної форми власності, які займаються виробництвом харчових продуктів. Це і потужні підприємства, а також фізичні особи-підприємці, які переробляють невеликі обсяги сільськогосподарської продукції.
“В регіоні найбільш поширені стали молокопереробна, м’ясопереробна, борошномельно-круп’яна, макаронна, хлібопекарська, кондитерська, овочепереробна та олійно-жирова галузі. Реалізація продукції харчової промисловості області складає майже 16% до всієї реалізованої промислової продукції”, – сказала директорка департаменту агропромислового розвитку Надія Переходько.
Вона також зауважила, що підприємства з виробництва харчових продуктів реалізують свою продукцію в основному на внутрішньому ринку області, а також інших областей Волинській, Хмельницькій, Львівській, Житомирській, Київській, Тернопільській. Два молокопереробні підприємства області атестовані для експорту своєї продукції в країни Європейського Союзу.
Нагадаємо, що в умовах воєнного стану підприємствами харчової промисловості збільшено виробництво продукції тривалого зберігання, зокрема борошна, макаронних виробів, масла вершкового, м’ясних консервів, а також продукції птахівництва.
Директорка департаменту повідомила, що на початку року введено в експлуатацію першу лінію нового заводу по виробництву макаронних виробів швидкого приготування потужністю 20 тонн за добу.
Також вона додала, що будується потужний харчопереробний комплекс з п’яти виробництв (фасування цукру і круп, виробництво макаронних виробів, чаїв та спецій, безглютенових солодощів).
“Підприємства харчової промисловості є активними учасниками державної програми “Е-робота”. На сьогодні даною програмою скористалися 6 суб’єктів господарювання переробної промисловості та отримали 18,2 млн гривень на розвиток своїх виробництв. За грантові кошти вони розширили асортимент продукції та зростили потужності по її переробці”, – резюмувала директорка.
Джерело: Рівненська ОВА.
Фото: Depositphotos
Читайте також: Громада на Рівненщині та влада знаходять спільний шлях