Команда громадської організації «Українське товариство охорони птахів» в впроваджує на території Українського Полісся міжнародного природоохоронного проєкту «Полісся – дика природа без кордонів».
Мета проєкту полягає в тому, щоб мешканці Полісся були якомога краще обізнані про природу свого краю і те, як кожен із нас може її зберегти.
Командою проєкту розроблений опитувальник, заповнення якого дозволить експертам зрозуміти, на яких питаннях про природу, загрози її існуванню та шляхи подолання цих загроз необхідно акцентувати увагу.
Це можливість почути думку кожного поліщука та спланувати спільні дії.
Від природоохоронної команди ГО «Українське товариство охорони птахів» звертаються до регіональних медіа з проханням розповсюдити інформацію про опитувальник і розмістити на своїх електронних ресурсах (сторінка у Facebook, сайт) посилання на заповнення.
У свою чергу, після обробки отриманої інформації проєкт «Полісся – дика природа без кордонів» зможе надати цікаві та корисні дані про думку місцевого населення про природні цінності Полісся. Зібрану інформацію можна використовувати як окремий матеріал або він слугуватиме базою для власних статей, новин тощо. Також, команда громадської організації пропонує долучитися до заповнення опитувальника, адже, за їхніми словами, їм важлива медіа-підтримка ЗМІ, адже це один із найдієвіших інструментів спілкування з громадами Полісся і вони сподіваються на активну позицію поліщуків та отримання великої кількості відповідей. Але будь-яка кількість респондентів також може слугуватиме показником зацікавленості темою.
Опитувальник складений з доступних для кожного запитань та розділений за основними тематиками: тваринний і рослинний світ, природні екосистеми (ліси, болота, річки), поняття про природно-заповідний фонд, екологічні проблеми, традиційне природокористування. Запропонований формат опитувальника розрахований на широку аудиторію та заощаджує час на заповнення. Опитувальник анонімний, особисті дані не збираються.Опитувальник включає лише вік, стать респондентів, професійну діяльність.
Опитувальник розповсюджуватиметься у друкованому та електронному вигляді з 26 квітня 2021 року. Збір даних планується завершити 26 червня 2021 р. Після аналізу отриманої інформації будуть оприлюднені загальні підсумки.
Дані будуть зібрані у 4-х областях – Київській, Житомирській, Рівненській та Волинській, на території 13 адміністративних районів поліського регіону, в межах якого реалізується природоохоронний проєкт «Полісся – дика природа без кордонів», який в Україні впроваджує громадська організація «Українське товариство охорони птахів».