Орієнтовний час читання: 4 хвилини
Дитяча Інклюзивна Медіастудія залучає дітей з інвалідністю до активностей під час канікул.
Літо – найулюбленіша пора року багатьох українських школярів. Це час коли можна відпочити від уроків, набратися нових сил, погуляти з друзями… Якраз саме в цей період і відбуваються основні активності для дітей з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання. Саме ці діти є безпосередніми учасниками культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія». Його реалізує Громадська організація «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ» за фінансової підтримки Українського культурного фонду в рамках грантової програми «Культура без бар’єрів».
Учасники проєкту відвідують безліч заходів
Проєкт триває уже 2 місяці. Та за цей час його учасники мали змогу відвідати безліч цікавих майстер-класів та індивідуальних занять з акторської майстерності, ораторського мистецтва, журналістської майстерності, блогінгу; воркшопи з анімації, психотренінги, майстер-класи з операторської майстерності та ART-творчості. Кожен із цих заходів має своє вагоме функціональне призначення в рамках інклюзивного креативного простору – дитячої медіастудії, її великим змістовим наповненням. Наприклад, під час творчих групових майстер-класів з анімації діти познайомилися з різними анімаційними техніками: пластиліновою, колажною, предметною, мальованою, мобільною (кишеньковою) анімацією тощо; розробили персонажів із набором реакцій, емоцій, стилю для мультфільму «Я мрію…», який створюється за проєктом і поширюватиметься засобами медійного простору з метою промоції дитячого інклюзивного аудіовізуального мистецтва в Україні.
ART-творчість це терапія
Своєю чергою, воркшопи з ART-творчості спрямовані на розвиток ініціативи, фантазії та креативності дітей в атмосфері естетичних переживань і захоплення, формування індивідуальності, подолання стресу й психотравми. За своєю суттю – це арттерапія. Тобто лікування «мистецтвом», що має цілющі характеристики: хаос думок відступає, приходить гармонія психологічного стану. Вона є вкрай важливою для всіх дітей в такі непрості дні, коли в нашій країні триває війна. Особливо для дітей з інвалідністю. Зокрема, для дітей-переселенців, які разом зі своїми батьками вимушені були полишити свої домівки через військову агресію росії проти України.
«Завдяки нашому проєкту діти соціально вразливих категорій населення відкривають для себе нові форми творчої самореалізації, стають більш упевненими та відкритими суспільству. Тільки в роботі гуртом ми відчуваємо наші синергії та віримо в щасливе майбутнє кожного зі 120 дітей, які стали безпосередніми учасниками проєкту. Хай усі вони отримають радість від цих місяців спільної роботи та імпульс для свого подальшого розвитку», – відзначає керівник проєкту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова.
Діти з інвалідністю побували в ролі справжніх тележурналістів
Також нещодавно в рамках проєкту на базі кінотеатру/культурного кластеру «Краків» відбулися зйомки соціального дитячого ток-шоу «На шляху до Перемоги», у якому діти з інвалідністю виступили в ролі справжніх тележурналістів. А запрошеною гостею стала заслужена артистка України, відома акторка театру і кіно Олеся Жураківська. Кожен учасник зйомки мав змогу поставити своє запитання та почути на нього відповідь, а по завершенні отримати приємний бонус – фото- та автограф-сесію із зіркою.
Зараз у дітей-учасників проєкту одночасно тривають репетиції та відбуваються зйомки дитячої пізнавальної культурно-мистецької телепрограми «Лялька-мотанка – сакральний оберіг українців» і пізнавально-розвивального відеоблогу «Поробка з коробки», а також звукозапис дитячої інформаційно-аналітичної радіопередачі соціального спрямування «Відповідально про важливе: булінг».
Наразі команда проєкту вже розпочала підготовку до виставок кращих творчих робіт в оригінальних мистецьких техніках і фоторобіт, створених дітьми з інвалідністю під час проведення креативних майстер-класів за проєктом. Зазначимо, що ці заходи відбуватимуться у серпні цього року на локаціях партнерських організацій проєкту: кінотеатрів «Братислава» та «Краків» КП «Київкульткластер», Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району міста Києва, Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Васильківської міської ради «Здоров’я», Центру комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю Оболонського району міста Києва.
Партнери проєкту
Медійними партнерами проєкту є Національна спілка журналістів України, БО «Благодійний фонд «З теплом у серці», ГО «Перекладачів жестової мови «Міст». Водночас до проєкту активно долучаються різноманітні організації, установи, заклади, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування: Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація, Васильківська міська територіальна громада, Державний науково-методичний центр культурно-мистецької освіти, ГО «Санвей» тощо.
Стежте за новинами про хід і реалізацію проєкту на офіційних інформаційних ресурсах організаторів і партнерських організацій проєкту. Зокрема, на фейсбук-сторінці Veselka TV – Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо: https://www.facebook.com/veselka.tv.
Контактна особа: tv.veselka@gmail.com (Станіслав Гнутов, координатор культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», член Національної спілки журналістів України).
Фото: ГО «Веселка ТВ».
- Тепер у Костополі можна пройти реабілітацію людям з порушеннями рухової функціїУ Костопільській КНП «Костопільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» КМР запрацювало реабілітаційне відділення.