Мешканці Костопільської громади вже не вперше долучаються до донорського руху.
Уже п’ятий протягом року організований забір донорської крові відбувся 6 лютого з ініціативи Костопільської міської ради. Для зручності донорів забір крові провели в Костопільській лікарні, яка виділила цього разу більш комфортне приміщення. Приємно, що кожного разу реєструється усе більше людей, охочих здати кров, а особливо тих, які зголошуються уперше.
Про це повідомляє Костопільська міська рада.
«Від початку повномасштабного вторгнення потреба у донорській крові різко збільшилася, адже вона рятує життя наших бійців. У нас є спеціальна виїзна бригада, яка працює у громадах області. Дуже приємно, що Костопільська міськрада кожного разу заохочує усе більше людей до цієї благородної справи, а особливо тих, які уперше здають кров. Ми виїжджаємо з повним комплектом усього необхідного і гарантуємо кожному донору повну безпеку процедури, адже використовуємо лише одноразові стерильні системи для забору крові», – розповіла лікар-трансфузіолог Рівненського обласного центру служби крові Оксана Джула.
На донацію проводять попередню реєстрацію
Для зручності донорів у громаді кожного разу роблять анонс події та проводять попередню реєстрацію з вказанням конкретної години донації, щоб не було великого скупчення людей.
Зареєструвалися на донацію й почесні донори – люди, які здали кров понад 40 разів. Серед них – Микола Крот, цього дня здав кров 64-й раз. Уперше став донором у 1993 році, рятуючи життя хворого в лікарні. Відтоді здає кров регулярно і добре почувається. Вважається, що одна донація рятує три життя, Микола Крот врятував уже 192 життя.
Кров неможливо синтезувати, виробити в лабораторії, її можна лише взяти в однієї людини й перелити іншій, яка потребує. До того ж здавати кров хоча б раз на пів року чи навіть один раз на рік корисно: у донорів кращий баланс холестерину, що значно знижує ризик серцево-судинних хвороб, а також вони мають менший ризик захворіти на рак.
«Ми вдячні Костопільській міській раді за популяризацію донорського руху і створимо в лікарні ще більш комфортні умови для донорів та для роботи виїзної бригади обласного центру служби крові», – сказала генеральний директор Костопільської БЛІЛ Наталія Кондратюк.
Читайте також: Пояснити походження майна вимагають у селищного голови на Рівненщині
- Убив та намагався приховати злочин: у Рівному затримали зловмисникаНападник, 65-річний житель Чернігівської області, неодноразово був раніше судимим за майнові злочини та майже 3 місяці тому звільнився з місць позбавлення волі, де відбував покарання за скоєння крадіжки. Поліцейські встановили, що 61-річний мешканець Полтавської області та 65-річний житель Чернігівщини приїхали…