Домашнє насильство – це не особиста проблема. Головними завданнями сектору протидії домашньому насильству відділу взаємодії з громадами Рівненського районного управління поліції ГУНП у Рівненській області є вчасне та ефективне реагування на випадки вчинення домашнього насильства на території міста Рівне.
Також в їх обов’язки входить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, надання допомоги постраждалим особам, роз’яснення їхніх прав. Представники сектору здійснюють контроль за дотриманням вимог заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладенням на нього обов’язків. Екіпаж сектору працює цілодобово, здійснюючи виїзди на всі випадки домашнього насильства, які надходять на лінію «102».
За 11 місяців 2024 року в поліції міста зареєстровано 1432 повідомлення про події, пов’язані з домашнім насильством.
За результатами опрацювання даних звернень працівниками поліції області складено 934 протоколи про адміністративні правопорушення, зареєстровано 54 кримінальних проваджень і винесено 650 термінових заборонних приписів стосовно кривдника Рівненським міським судом встановлено 14 обмежувальних приписи стосовно кривдника.
Якщо ви зазнали будь-якого з видів домашнього насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, радимо дотримуватись трьох простих правил:
НЕ МОВЧАТИ – розповісти друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти та тримати постійний контакт із довіреною особою (повідомляти їй чи все гаразд.
ДІЯТИ – повідомити поліцію про такі факти; звернутись за психологічною, правовою та іншою допомогою; шукати альтернативне безпечне житло (ним може стати спеціальний притулок).
ЗНАТИ про власні права та алгоритм дій. Дієвим способом запобігання є інформування кожної людини про її право на вільне від насильства життя. Про невідворотність покарання за будь-яке насильство з моменту повідомлення про нього. Про неприпустимість самоствердження через насильство над слабшими. Про неприпустимість насильства над жінкою лише через те, що вона жінка. Про неприпустимість насильства на очах у дітей, про неприпустимість замовчування насильства.
Домашнє насильство – це не особиста проблема
Не існує конфіденційних заборон за фактами домашнього насильства! Для жінок, які потерпають від домашнього насильства, в кожній конкретній ситуації алгоритм дій може бути різним і він залежить від багатьох факторів. Зокрема від того, наскільки ризикованою є ситуація для жінки та її дітей, від віку дітей, місця проживання тощо.
Домашнє насильство – це не особиста проблема, а питання безпеки. Пам’ятайте, що ніхто не має права порушувати ваші права та гідність, і завжди є вихід, навіть у найскладніших ситуаціях.
Якщо ви постраждали від домашнього насильства, правоохоронці закликають обов’язково звертатися до поліції – зателефонувати на «102». Або за телефоном національної гарячої лінії з протидії домашньому насильству за номером 0 800 500 335 або коротким номером 116-123 (цілодобово та безкоштовно з мобільних телефонів).
Мирослава ВОРОБЕЙ, старша інспекторка сектору протидії домашньому насильству відділу взаємодії з громадами Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області
- У Костопільській лікарні на Рівненщині – два нових відділенняУ Костопільській БЛІЛ відтепер приймають пацієнтів у неврологічному відділенні, що розраховане на 40 ліжок. Терапевтичне було завжди переповнене, тож потреба в окремому неврологічному постала гостро. Його відновили після років простою. Провели косметичний ремонт, замінили стару сантехніку, поставили нові ліжка. А…