fbpx

Доба князів Любомирських у Рівному: Виставка, музика та смаколики минулого

Діліться інформацією з друзями:

Доба князів Любомирських розвивала культурне життя Рівненщини.

Добу родини князів Любомирських можна було відчути на виставці, яку днями відкрили у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Тут лунали музичні твори Казимира Любомирського, на виставці представлені унікальні експонати минувшини та кулінарна книга династії.

«Імпреза присвячена пам’яті видатного роду, який 300 років тому став власником Рівного, – розповідає начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль. – Також у їхніх володіннях було й місто Дубно. За часів Любомирських Рівне розбудовувалося і розвивалося. А в Дубно проводили відомі контрактові ярмарки, на які приїздили купці з багатьох країн світу. Любомирські споруджували палаци, гімназії, костели. Розвивали культурне життя нашого краю. Тому родина князів Любомирських – невід’ємна матеріальна та нематеріальна культурна спадщина Рівненщини».

Під музичний супровід творів Казимира Любомирського у виконанні піаніста Сергія Кульчинського та камерного квартету «Dissonance» Рівненської обласної філармонії кожен відвідувач міг поринути у добу шляхетності.

Також відбулася дегустація страв з кулінарної книги князів Любомирських, які були відновлені Олександром Медведем та ГО «Гільдія кухарів Рівненщини». Частували гостей уподобаннями та авторськими рецептами.

«Гастрономічні уподобання та авторські рецепти часів князівства – це величезний пласт кулінарної історії, яку варто вивчати, цікавитися та поширювати. Всі українські шефи зараз активно популяризують та відроджують стародавні рецепти. Княжа кухня – це 16-20 століття», – сказала начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

Торік на Рівненщині видали збірку музичних творів князя Казимира, до яких ввійшли 15 фортепіанних мініатюр. Її подарували бібліотекам, музичним закладам області. До цього ноти Любомирського на теренах України не видавалися.

Зоряна ЖИЛЬЧУК Фото Олександра ХАРВАТА