Міністерство освіти і науки планує реалізувати перший з двох сценаріїв проведення зовнішнього незалежного оцінювання і розпочати основну сесію тестування 25 червня.
Головний санітарний лікар оприлюднив вимоги до протиепідеміологічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів до магістратури. Відповідний проект рекомендацій винесений для громадського обговорення на сайті Міністерства охорорни здоров’я. Віна набуде чинності після його затвердження.
Документ передбачає проведення низки заходів, що мають забезпечити безпечне проведення зовнішнього оцінювання у пунктах тестування. З якими вчителям, учням та їхнім батькам пропонуємо ознайомитися завчасно.
Організатори повинні
- визначити маршрути учасників, з метою забезпечення найменшого контакту між групами учасників;
- скласти графік за яким відбувається допуск учасників в будівлю, де буде проводитись тестування. Графік допуску повинен враховувати час необхідний для проведення термометрії та запобігати утворенню скупчення учасників;
- визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,5 метри один від одного та передбачити її таким чином, щоб поруч, спереду та ззаду учасника місця не були зайняті іншими учасниками.
На організаторів також лягає додаткова відповідальність за інформування учнів та забезпечення безпечноих умов для проведення ЗНО в карантинних умовах.
Для вчителів
Вчителі, які залучені до проведення тестування перед початком роботи мають проходити термометрію. Вони не можуть бути допущені до роботи, якщо мають ознаки респіраторного захворювання або температуру 37,2 та вище.
- Карантин в Україні можуть продовжити до 22 червня – Віктор Ляшко
- Автобусний маршрут до Тинного існуватиме й після карантину (ВІДЕО)
Для учнів та батьків
Допуск до пунктів тестування сторонніх осіб буде заборонено, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.
- Учасники (учні) будуть допускатися після проведення термометрії, опитування про стан здоров’я та за умови одягнення захисної маски, так, щоб були покриті ніс та рот.
- На вході до будівлі та на вході до аудиторій/класів організовуються місця для обробки рук антисептиками.
- У санітарних кімнатах повинні бути рідке мило, антисептики та паперові рушники. Використання багаторазових рушників заборонено.
- В аудиторіях за годину до початку тестування та після проведення тестування необхідно проводити прибирання, разом із дезінфекцією поверхонь, місць для сидіння.
- Аудиторії перед і після проведення тестування повинні провітрюватися не менше 30 хв., вхідні двері повинні бути відчинені на увесь період тестування.
- У місцях проведення тестування забезпечується чергування медичних працівників закладів освіти або закладів охорони здоров’я.
- На виході із закладу розміщатимуться 2 контейнери для використаних масок та рукавичок з чіткими яскравими відмітками «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ» «ВИКОРИСТАНІ РУКАВИЧКИ».
З цими правилами мають бути ознайомлені як учні, так і вчителі та батьки. Адже при їх порушенні є можливість відмінити ЗНО або іспити.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»