fbpx
Що робити з авто на німецьких номерах після повернення в Україну?

Що робити з авто на німецьких номерах після повернення в Україну?

Діліться інформацією з друзями:

Для відновлення українського свідоцтва про реєстрацію авто та номерних знаків потрібно надати документи. Як і де це зробити?

Що робити з українським автомобілем, поставленим на облік у Німеччині, після повернення на Батьківщину. З початку повномасштабного вторгнення росії українці шукали прихисток у європейських країнах, зокрема в Німеччині. З 1 жовтня транспортні засоби з українською реєстрацією, які перебувають у Німеччині понад рік, обов’язково повинні бути зареєстровані, тобто мати німецькі номерні знаки.

Порядок отримання німецької реєстрації авто значно спрощений і ним можуть скористатися українці зі статусом тимчасового захисту. Знімати транспортний засіб з українського обліку при цьому не потрібно.

З детальною інформацією стосовно особливостей реєстрації авто у Німеччині можна ознайомитись за посиланням.

Що робити з транспортним засобом після повернення до України на постійне місце проживання

Для відновлення українського свідоцтва про реєстрацію авто та номерних знаків (за потреби) необхідно звернутися до будь-якого територіального сервісного центру МВС на території України та надати такі документи:

  • паспорт з відміткою про реєстрацію місця проживання (або ID-картка та витяг про місце проживання);
  • довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • українське свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу з відміткою німецького реєстраційного органу про недійсність (за наявності);
  • українські номерні знаки (за наявності);
  • довіреність (у разі звернення уповноваженого представника власника авто).

Результатом отриманої послуги є видача нового бланку свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та нових номерних знаків.

  • З січня “швидка” не везтиме до найближчої лікарні, а туди, куди потрібно
    Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів та встановлення їхніх меж. З січня 2025 року маршрути транспортування екстреної медичної допомоги узгоджуватимуться з Міністерством охорони здоров’я України, що сприятиме більш ефективному наданню медичних послуг.

Читайте також: