fbpx

Держава не провела закупівель: у Рівному закінчуються ліки для важкохворих дітей

Діліться інформацією з друзями:

Станом на середину вересня 2020 року Міністерство охорони здоров`я так і не провело закупівлю ліків для важко хворих дітей. Тож у Рівненській обласній дитячій лікарні вичерпуються запаси медпрепаратів. Обласна рада вже теж практично вичерпала ресурси на ліки, адже виділяла кошти на них упродовж усіх місяців 2020 року. На кону дитячі життя. Тому члени наглядової ради Рівненської обласної лікарні та громадські активісти звернулися до народних депутатів за допомогою.

Звернення на своїй сторінці опублікувала очільниця БФ «Скарбниця Надії» Маряна Рева.

Подаємо звернення повнотекстово:

«Звернення Наглядової Ради КЗ «Рівненська обласна дитяча лікарня»

Ми, учасники Наглядової ради КНП «Рівненська обласна дитяча лікарня» Рівненської обласної ради, представники благодійних організацій та громадськості міста Рівного, які опікуються тяжкохворими дітьми, звертаємось до Вас, позаяк нижче описану проблему неможливо вирішити на місцевому рівні – вичерпані усі організаційні та фінансові можливості.

Суть проблеми.

Станом на 18 вересня 2020 року у Рівненській обласній дитячій лікарні відсутні основні препарати хіміотерапії для лікування дітей, що мають різні види гострого лейкозу. Препаратів хіміотерапії для лікування деяких інших видів раку залишилось орієнтовно на два-три місяці. Окрім того, у лікарні відсутні лікарські засоби для лікування дихальних розладів у новонароджених дітей та вірусних гепатитів у дітей. Також у лікарні критично мала кількість препаратів для лікування дітей з вродженими імунодефіцитами, дитячим церебральним паралічем, резистентною формою ревматоїдного артриту, тест-смужок до глюкометрів для визначення рівня цукру у дітей з цукровим діабетом.

Впродовж 2020 року лікування важко хворих дітей проводилось завдяки централізованим поставкам за 2018-2019 роки та за рахунок надходжень ліків за 2020 рік за кошти обласного бюджету Рівненської області по обласній програмі «Діти Рівненщини». Частина медикаментів була на балансі лікарні на початок року, інша частина надходила на склад лікарні по заявкам 2018-2019 років впродовж року, тому ситуація у першій половині 2020 року не була критичною. 

Ми можемо впевнено говорити про те, що у 2018 та 2019 роках забезпечення медикаментами, наприклад, онкохворих дітей з боку держави становило близько 85-90% від потреби у Рівненській області.

Проте, сьогодні ми змушені стверджувати: «Ситуація з лікуванням дітей, хворих на рак та інші тяжкі захворювання, викликає почуття обурення і сорому». Станом на середину вересня 2020 року Міністерство охорони здоров`я так і не провело закупівлю ліків для важко хворих дітей.

По жодній з 10 програм, жодної централізованої поставки ліків по потребі за 2020 рік не було здійснено!

Залишків з 2018-2019 років залишилось на кілька місяців, а багато життєво необхідних медпрепаратів уже відсутні на складах лікувальних закладів. Деякі препарати хіміотерапії, зокрема Онкаспар, Доксорубіцин, L-аспарагиназа, Пури-нетол відсутні в українських аптеках. Батьки онкохворих дітей навіть за наявності коштів не зможуть придбати ці ліки офіційно, а будуть шукати їх по оголошенням в інтернеті, тим самим наражаючи власних дітей на смертельну небезпеку отримати неякісні або недієві препарати хіміотерапії.

Наголошуємо на тому, що така критична ситуація з забезпеченням медикаментами важко хворих дітей по централізованим поставкам склалась у всіх областях України. Можливості місцевих бюджетів у 2020 році у переважній більшості областей уже вичерпано. Зокрема у Рівненській області за кошти обласного бюджету у поточному році було придбано медикаментів для важко хворих дітей на суму 2 млн. 495 тис. грн, з них для лікування дітей, хворих на рак – 945 тис. грн.

Ми стрімко наближаємось до тотальної відсутності ліків, що в свою чергу призведе до зростання смертності серед тяжкохворих дітей, адже вартість медпрепаратів, які використовуються при лікуванні, зокрема онкології, ревматоїдного артриту, гепатитів, вроджених імунодефіцитів та інших важких захворювань може сягати десятків тисяч гривень і більшість сімей не здатні витримати таке фінансове навантаження.

Наголошуємо! Відсутність необхідних ліків призведе до смертей серед пацієнтів, яких можна врятувати! Блокування держзакупівель ліків – неприпустимо і злочинно!

Закликаємо Вас докласти всіх необхідних зусиль по відновленню державних закупівель ліків в найкоротші терміни.

Голова Наглядової ради КП «Рівненська обласна дитяча лікарня» РОР Марина Кузмічова     

Голова правління БФ «Скарбниця Надії»    Мар’яна Рева

Голова правління  БО «Серце дітям України»    Марина Кузмічова

Шеф-редакторка ТО розслідувань Суспільного  Інна Білецька

Керівник медичного центру «Бейбідок» Юрій Поліщук

ФОП Ольга Постнікова

Президент РММГО Новий рівень Sergiy Terentyev

Голова ГО “РІВНЕ-ТАКМЕД ” Тетяна Воронцова

Директор КЗ “ДЮПЦ міста Рівного” РМР Анна Копил

Інструктор ГО “РІВНЕ-ТАКМЕД” Алла Семенюк

Виконавчий директор “Правової асоціації “ПАРИТЕТ” Ярослав Шавловський

Координаторка громадської ініціативи «Сад історій в Рівному» Оксана Майборода