fbpx

Дерусифікація по-рівненські: чиї імена носитимуть вулиці міста

Діліться інформацією з друзями:

Днями, відбулося чергове засідання комісії з питань перейменування вулиць та міських об’єктів, на якому прийняли рішення про найменувань ще 13 вулиць Рівного, що носять назви радянських діячів, або пов’язані з країною-окупантом.

У квітні на сайті Рівненської міської ради було оприлюднено список із 53 вулиць, що підлягають перейменуванню. Жителям Рівненської територіальної громади пропонувалося взяти участь в опитуванні та подати свої пропозиції, щодо нових назв та найменувань.

У результаті, профільне управління культури та туризму Рівненської міської ради більше 7500 пропозицій. Кінцевий варіант затверджувався голосуванням більшості членів комісії. 29 квітня секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян оприлюднив список нових назв, за які проголосували члени комісії.

Це ще 12 вулиць і сквер на додачу до перших троьох, що були запропоновані до пейменування раніше.
Вулицю Павлюченка – майора Червоної армії, планують перейменувати на вулицю Назара Небожинського – уродженця Рівного, сержанта ЗСУ, який ціною власного життя, у бою із російськими військами за Чернігівщину, врятував життя 20 побратимів.
Вулицю Абрамова і Голікова – названу на честь червоноармійських танкістів – перейменують на вулицю Сергія Рижука, старшого лейтенанта ЗСУ, танкіста нагородженого орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню, який загинув у бою з російськими окупантами на Запоріжжі.


Вулицю Гончарова – командира артилерійського взводу червоної армії на вулицю Володимира Стельмаха, жителя Рівного, старшого лейтенанта ЗСУ, нагородженого орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню, який загинув захищаючи Київ.
Вулицю Жукова – командира гармати червоної армії, перейменують на вулицю Олександр Васильєва – жителя Рівного, лейтенанта ЗСУ, який загинув обороняючи Миколаїв.
Вулиця Іванова – названа на честь льотчика червоноармійця – носитиме назву Тараса Козлишина, одного із польових командирів Добровольчого батальйону ОУН, який загинув захищаючи Київ.
Вулиці Лермонтова, названу на честь поета і водночас офіцера імператорської армії, учасника кавказької війни, повернули історичну назву Казимира Любомирського – відомого в Європі композитора, представника династії Любомирських, що були князями Рівного.
Вулицю Пушкіна, названу на честь співця російської імперії, на якій у радянські часи розташовувалася катівня КГБ, хочуть перейменувати на честь Грицька Чубая – українського поета, одного із лідерів українського літературного андеграунду, якого утримували у цій же в’язниці КГБ.
Вулицю Чернишова – названу на честь полковника червоної армії, тепер перейменують іменем Олега Дудея, капітана ЗСУ, учасника російсько-української війни, який загинув виконуючи бойове завдання на Київщині.
Вулиці Гур’єва, що був ще одним радянським військовим діячем присвоєно назву Любомира Гузара – патріарха-предстоятеля Української Греко-католицької церкви.
Вулиця Кондратьєва – імператорського чиновника, символа руського міру, перейменують на вулицю Холодноярську, увіковічнивши таким чином одноіменну козацьку республіку, яка воювала проти більшовицького режиму.
Вулицю Декабристів – символу радянського міра, перейменувана на вулицю Героїв Гурб, добровольчого загону повстанців УПА, які загинули у бою з військами НКВС, що відбувся з 21 по 25 квітня 1944 року біля урочища Гурби на півдні Здолбунівського району.
Вулицю Орлова – названу на честь командира групи радянських партизан-підривників – назвали вулицею Вишиванка, на честь українського національного вбрання.
Також нову назву отримав і безімений сквер біля палацу “Текстильник”, який відтепер носитиме назву “Палацовий”.
Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян, який є головою відповідної комісії зазначає, що рішення про перейменування вулиць приймається колегіально, після вивчення пропозицій наданих робочою групою управління культури, у складі якої є історики, науковці та представники громадськості. А остаточне рішення щодо перейменування приймуть на відкритому засіданні Рівнеради.
Віктор Шакирзян також закликав рівнян, долучатися та надсилати свої пропозиції до управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради. Адже хоча формально процес подання пропозицій щодо перейменування вулиць уже завершився, всі думки подані навіть зараз обов’язково будуть опрацьовуватись і враховуватись.