Орієнтовний час читання: 1 хвилина
День Української Державності цього року українці відзначають вдруге. Свято встановлене Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця пам’ятна дата покликана нагадати нам, що українське державотворення має традиції, яким понад тисячу років. А витоки її лежать у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.
День Української Державності відзначається в той же день, коли українські християнські церкви вшановують пам’ять князя Київського Володимира Великого та День Хрещення Русі-України.
Князь Володимир Великий є уособленням розвитку Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало цивілізаційним вибором для України. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю тогочасних європейських держав. Спадщиною Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а головне – Київ як політичний і культурний центр України.
У 2023 році День державності відзначається 28 липня, але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви на Новоюліанський календарний стиль. 14 липня Верховна Рада проголосувала за внесений президентом відповідний законопроект.
В основі концепції державницьких заходів до цього часу лежить наступність державотворчих традицій України від Русі до наших днів.
«Знання історії нашого державотворення в повному обсязі є потужною силою проти маніпуляції історичними фактами в умовах інформаційної війни російської федерації проти України. Справжня історія спростовує фейки російської пропаганди, ніби українці й росіяни – єдиний народ, або Україна – штучна, нежиттєздатна держава», – наголошують в Українському інституті національної пам’яті.
- Молока в пляшках по 850 мл не буде: ціну будуть вказувати за літр та кілограмУ Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, який вводить в Україні європейські норми продажу продуктів. Ціна буде вказуватися за кілограм, літр та метр.