fbpx

День пам’яті і примирення

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні, 8 травня, ми відзначаємо День пам’яті і примирення. Сумуємо за тими, хто загинув на полях битв, у фашистських катівнях і концтаборах.

Віддаємо данину пам’яті всім загиблим, які віддали свої життя в ім’я Великої перемоги. Зазвичай, в пам’ять про жертви Другої світової війни в  Україні 8 травня встановлюється почесна варта біля пам’ятників і меморіалів, присвячених увічненню перемоги над нацизмом та вшанування пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років. Але День пам’яті і примирення цього року Україна проводить за особливих обставин. Через епідемію коронавірусу масових заходів не буде.


  • У Рівному суттєво послаблять карантин

День пам’яті встановлено на честь подій 8 травня 1945 року. Тоді Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла “Акт про беззастережну капітуляцію” Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та Америки були проведені багатолюдні святкування.

В Україні відзначають День пам’яті і примирення в річницю капітуляції нацистської Німеччини – 8 травня. День пам’яті та примирення встановлений Указом президента України від 24 березня 2015 року, а також Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років”, який набрав чинності 21 травня 2015 року. Цей пам’ятний день встановлений для “гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та вираження поваги всім борцям проти нацизму”.
Нехай цей день примирення нагадує, як важливо вірити і творити добро, щоб більше не було воєн і конфліктів!

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»