День архангела Михаїла за новим календарем.
Коли святкуємо день архангела Михаїла в Україні за новим календарем
До переходу на новоюліанський календар українці святкували це велике церковне свято 21 листопада. Через те, що тепер всі неперехідні свята ми святкуємо на 13 днів раніше, то Михайлів день 2024 року припадає на 8 листопада.
Історія свята Михайлів день
Михайлів день 2024 року
Дата святкування Собору Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних була встановлена в IV столітті Лаодикійським Собором. В церковній традиції існує дев’ять ангельських чинів:
- Серафими;
- Херувими;
- Престоли;
- Домінанти;
- Сили;
- Владні;
- Начала;
- Архангели;
- Ангели.
На іконах архистратига Михаїла зображують з мечем. Він символізує перемогу добра над злом. А ще саме цей меч відсікає від людських душ згубні пристрасті та спокуси. Михаїла вважають воїном, переможцем люцифера, тому молитва в його день матиме особливу силу.
Які традиції святкування Михайлового дня існували
Оскільки це свято припадає на той час, коли селяни вже не працювали на городі, то можна було відпочити. Традиційно наші пращури ходили в гості, готували різноманітні частування і приймали друзів у себе.
Але, звичайно, головним елементом святкування Михайлового дня були богослужіння. Традиційно йому молилися про захист від ворогів, порятунок від гріха, настанову на істинний шлях.
Читайте також: Трійця або зелені свята
- 26 років тому створили перлину Полісся – Рівненський природний заповідник4 квітня відзначається 26-та річниця створення Рівненського природного заповідника – унікального куточка дикої природи, що розкинувся на півночі Рівненщини.