fbpx

Чи може призвести прасування білизни до погіршення здоров’я?

Діліться інформацією з друзями:

Можна впевнено сказати, що кожна господиня краще знає, яку постільну білизну не треба прасувати, а яку треба випрасувати обов’язково. Для багатьох це – звичний рутинний процес. Але прасувати білизну зовсім не обов’язково. Це ваш особистий вибір. У будь-якому випадку є плюси в обох варіантах.

Чому варто прасувати:

Праска проводить додаткову теплову обробку тканини, допомагаючи знищити бактерії та паразитів, які залишилися на ній після прання. Особливо це допомагає тоді, коли білизна випрана за низьких температурних режимів.

Основною причиною, чому прасують постільну білизну, є зовнішній естетичний вигляд. Багато господинь віддають перевагу, щоб їхня білизна лежала рівними випрасуваними стовпчиками у шафі. Простирадла на ліжку натягуються до ідеально гладкого стану.

Від високих температур волокна тканин ущільнюються. Це перешкоджає їх розриву, тож сприяє продовженню терміну придатності постільної білизни.

Багато домогосподарок відзначають, що постільна білизна після прасування чи відпарювання стає м’якшою і приємнішою до тіла.

Завжди потрібно мати про запас кілька відпрасованих комплектів, які ви можете запропонувати гостям.

Чому не варто прасувати:

При прасуванні білизни з часом знижуються її гігроскопічні функції. Це означає, що тканина гірше вбиратиме вологу. Цей фактор сприяє порушенню температурного режиму тіла людини, що може призвести до погіршення здоров’я.

Ще один факт, який доводить, чому не рекомендується прасувати постільну білизну. Це накопичення статичної електрики в процесі прасування, що перешкоджає нормальному режиму сну і створює відчуття дискомфорту.

Багато миючих засобів, які можна знайти на полицях магазинів, дозволяють добитися ефекту нем’ятої білизни без прасування. Достатньо рівномірно розвісити її для просушування.

Сучасні пральні машини мають функцію легкого прасування білизни, яке дозволяє уникнути застрягання тканини. Її достатньо рівно розвісити для сушіння.

Любителям економії прасувати білизну не обов’язково. До того ж це дозволить заощадити не тільки електрику, а й власні сили.

Коли постільну білизну прасувати необхідно:

Постільна білизна для новонароджених прасується обов’язково.

Якщо члени вашої сім’ї мають шкірні хвороби. Прасування білизни дозволить уникнути поширення бактерій.

Прасування необхідне хворим, яким прописаний постійний постільний режим.

Іванна СИДОРЕНКО