Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з синдромом Дауна мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46.
Синдром відомий ще з 1866 року й названий за ім’ям англійського лікаря, який його відкрив і описав, але причини виникнення патології були відкриті вченими-генетиками лише у ХХ столітті.
Щороку в світі народжується від трьох до п’яти тисяч дітей з синдромом, в Україні – понад 400. Таких малюків називають ще дітьми Сонця, але проблеми, з якими стикаються вони та їхні батьки, зовсім не сонячні.
Якщо в Англії 80 відсотків всіх дітей із синдромом Дауна навчаються разом із іншими школярами, то в Україні таких набереться ледве відсоток.
Проблемою для цих діток є і відвідування дитячого садка, громадських, культурних закладів. Зазвичай українці з синдромом Дауна майже приречені на ізоляцію і асоціальність.
Лише останнім часом, завдяки титанічним зусиллям батькам дітей з синдромом Дауна, що об’єднуються для вирішення спільних проблем та волонтерам, ситуація трохи зрушила з мертвої точки.
У рамках відзначення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна в цей день відбувається світовий флеш-моб “Кольорові шкарпетки”. Непарні шкарпетки – символ зайвої хромосоми, основного ознаки синдрому Дауна.
Якщо 21 березня ви побачите людей у різнобарвних шкарпетках, не дивуйтеся. Саме так у всьому світі пройде акція на підтримку «сонячних» дітей.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»