Минуло півстоліття, як ми, вчителі та обслуговуючий персонал, сповнені любові до дітей, 20 серпня 1970 року зайшли в школу за числом 4 (приміщення колишньої російськомовної 11-ї школи). Педколектив, зібраний майже з усіх навчальних закладів міста, зустрів учнів з 2-ї, 9-ї, 12-ї та 18-ї шкіл.
Першим директором школи № 4 став К.К. Максютинський, завучами – В.М. Яковчук і В.М. Бистрай. Через 20 років навчальний заклад очолила Т.П. Шмирига (1989-2005 рр.), а зараз уже 16 років директором є Наталія Олександрівна Іванець (на фото).
Дирекція школи і педколектив трудились на повну силу. Учителі показували ґрунтовні знання, тому багато випускників досягли високих посад у суспільному житті. Професорами, докторами, кандидатами наук, провідними спеціалістами в галузі медицини, знаними освітянами стали В. Савицький, А. Карпюк, Ю. Гарницький, В. Костриченко, О. Ставицький, Т. Леус, В. Якобчук, Л. Негрей, І. Артемчук, С. Гуцман, Д. Солодкий, Н. Горопаха, І. Кривко, В. Пайонк, В. Демедюк, В. Ярощук, О. Захарчук. Випускниця А. Міліневська стала професором МДУ, А. Лозовий – народним депутатом України. Вчителями школи стали її випускники – Л.І. Павлушенко, Т.Я. Гонта, Н.М. Мамонець, О.М. Вірт.
Вже п’ять років навчальний заклад працює за інноваційною освітньою технологією «Три по 30 хвилин». Така структура уроку дозволяє реалізувати модель змішаного навчання, яка забезпечує спеціалізацію через взаємодію за маршрутом: навчання в школі + онлайн навчання.
ЗОШ №4 – це школа, де прислухаються до думки учнів. Діяльність учнівського самоврядування спрямована на розуміння змін в системі освіти України, на реалізацію проєкту «Особистість учня Нової української школи». Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними орієнтирами учня, формують його життєві компетентності, потрібні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці.
Сертифікат «Найкращий учень навчального закладу» та шкільну грошову стипендію за рішенням батьківської громадськості та педагогічного колективу отримують найкращі здобувачі освіти (учні).
Дні здоров’я у школі за числом 4 – це традиційне свято з іграми та естафетами, у якому завжди беруть участь учні, вчителі та батьки.
Упродовж 2019-2020 н.р. було реалізовано ідею Нової української школи «Формальна освіта для майбутнього».
У закладі щорічно з 2015 р. відбувається традиційний європейський табір у рамках україно-чеського проєкту «Україна – Чехія. Євромаршрут». У євротаборі «Wayout» учні упродовж кількох днів беруть участь у цікавих та захоплюючих майстер-класах та об’єднуються у тематичні клуби: вивчають іноземну мову в «Англійському клубі», змагаються в спортивних іграх та на «Танцювальному марафоні», дізнаються, як надавати першу допомогу та вирішувати спільно завдання у командних іграх. Всі учасники табору отримують чудову нагоду знайти нових друзів, розширити власний світогляд і просто відпочити та повеселитися.
Діяльність закладу співзвучна вислову «Від педагогіки знань до педагогіки компетентності», учителі беруть участь у Регіональному експерименті з теми «Компетентнісно зорієнтовані технології розвитку особистості в контексті Нової української школи».
Сьогодні, переступаючи поріг Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, згадую прожиті тут роки, пишаюся за колегами. Радію, що школа динамічна і сильна, яку цінують педагоги, люблять маленькі й дорослі школярі, батьки. Вірю у вашу силу знань і праці, дорогі мої колеги!
Тетяна ПІЯР, вчитель української мови та літератури, завуч із навчально-виховної роботи (1982-1989 рр.), ветеран праці