Три кримінальних провадження стосовно подій у рівненському дитсадку «Вишенька», що відбулися 15-16 листопада цього року, порушили у головному управлінні Нацполіції області.
Зокрема, заяви про отримання тілесних ушкоджень від відстороненої виховательки подали завгосп та діловод дитсадка, – повідомила речниця ГУ Нацполіції Марія ЮСТИЦЬКА. Сама ж педагогиня теж подала три заяви. Але справу порушили лише за однією. Зокрема, про отримання тілесних ушкоджень. За цією заявою порушено кримінальне провадження (як і в попередніх випадках) за статтею 125 ККУ (умисне легке тілесне ушкодження). Інші заяви жінки стосувалися незаконності відсторонення від роботи та про те, що поліція не так зреагувала на її звернення (на місце події виїхали патрульні поліцейські, а не слідчо-оперативна група).
Слідство триватиме далі. Залежно від його висновків справи будуть закриті або скеровані до суду, – наголосили в поліції.
Між тим із заявою до поліції стосовно цього інциденту звернувся також і начальник міського управління освіти Богдан ТУРОВИЧ, який у вівторок побував на місці подій:
– Два дні поспіль блокувалася нормальна робота закладу дошкільної освіти №17. Тому я написав заяву в поліцію, щоб з’ясували, на яких підставах невідомі особи в умовах «червоної зони» карантину перебували на території закладу дошкільної освіти і перешкоджали нормальній роботі. Наразі в міських школах і дитсадках через відсутність щеплень від роботи відсторонено близько 90 осіб. Ми діємо в правовому полі.
Чиновник повідомив, що схожий інцидент стався кілька тиждень тому в міській ЗОШ № 1. Журналіст газети “7 днів” звернувся за інформацією про це до директорки школи Людмили ГРЕКУЛ. Вона розповіла, що на початку минулого тижня, коли початкові класи вийшла на навчання після канікул, до школи прийшло кілька батьків із групою підтримки. Серед них був і журналіст всеукраїнської газети, який цього тижня відстоював права виховательки дитсадка.
– Їхнє питання було в тому, щоб надати документи щодо організації освітнього процесу з технологіями дистанційного навчання, – розповіла директорка ЗОШ №1. – Вони мали претензію до мене, що я не виконую закони України, а лише постанови уряду. Буцімто дистанційне навчання організовано незаконно. Була досить неприємна ситуація. Вони забігли під час уроків, без масок, шуміли. Вимагали документів. Знімали усе на камеру. Чоловік, який представився журналістом, намагався піднятися на другий поверх, нібито щоб кубки сфотографувати. Однак йому зробили усне зауваження, та він не пішов. Склалося враження, що порушники спокою намагалися створити прецедент. Ми одразу викликали поліцію. Проблем із відстороненням працівників у нас не було. Наша школа – одна з перших у місті, де вакцинувалися всі педагоги. Було питання лише через одну вчительку, яка не змогла вчасно зробити друге щеплення, адже обрана нею вакцина вимагає більшого часу для ревакцинації.