fbpx
В Рівненські обласній прокуратурі обговорили питання захисту довкілля

В Рівненські обласній прокуратурі обговорили питання захисту довкілля

Діліться інформацією з друзями:

Бурштин, ліси й водойми обговорили в обласній прокуратурі. А саме їх стан та захист довкілля.

Під час зустрічі заступник керівника Рівненської обласної прокуратури відзначив  позитивні тенденції. Їх вдалося досягти завдяки посиленню координаційних заходів між різними службами та відомствами.

З початку року до суду вже скеровано 62 обвинувальні акти щодо незаконних операцій з бурштином (проти 48 за аналогічний період у 2023 році). 44 – стосовно злочинів у лісовій сфері (торік за цей період було 30). Крім того, скеровано 3 обвинувальні акти у галузі охорони або використання надр.

Припинено протиправну діяльність 5 організованих злочинних угруповань. Їх члени вчиняли кримінальні правопорушення, пов’язані з незаконним видобуванням бурштину-сирцю та протиправною порубкою лісу.

Вжито заходів щодо відшкодування збитків, заподіяних кримінальними правопорушеннями. З 2,7 млн грн встановлених збитків, відшкодовано понад 1,1 млн грн, ще на 1,5 млн грн заявлено позови.

Основними пріоритетами і в роботі прокурорів, і у співпраці з іншими органами, залишаються припинення схем видобутку корисних копалин, в тому числі бурштину та незаконних порубок лісу, насамперед на територіях природо-заповідного фонду. Також особливу увагу під час наради звернули на необхідність посилення роботи щодо протидії корупції у сфері охорони навколишнього природного середовища, забезпечення і охорони водних ресурсів та контроль за раціональним використанням бюджетних коштів.

За результатами проведеної наради визначили спільні організаційно-практичні заходи, спрямовані на підвищення ефективності та результативності у роботі щодо захисту у сфері охорони довкілля.

Про це повідомляє Рівненська обласна прокуратура

  • Три села перейменували на Рівненщині
    На Рівненщині, у Дубенському районі, декомунізували та дерусифікували три села. 19 вересня Верховна Рада України підтримала пропозиції органів місцевого самоврядування та рекомендації Український інститут національної пам’яті, а також Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів, назви…

Читайте також: