fbpx

Борщівник Сосновського лучанка заготовляє без рукавиць

Діліться інформацією з друзями:

Лучанка Галина Бичкова виготовляє музичні інструменти з борщівника Сосновського. Жінка розповіла, що стебло цієї рослини добре підходить для відтворення мелодійного звуку.

Дощовиці Галина виготовляє після роботи, розповідає Суспільне.

Жінка працює фельдшеркою у ветеринарії. Матеріал для інструментів шукає на полях під Луцьком. Стебла збирає восени – тоді, каже майстриня, отруйна рослина вже висихає і не пече руки.

Спочатку жінка борщовик брала рукавицями, але потім помітила, що навіть зелені листочки пізно восени не печуть.

“Тому що сік потребує сонячне проміння і під його дією виникає опік. Беру пилочку, сумку велику, він легкий, але об’ємний, і заготовляю”, – розповідає майстриня.

Дощовиці, які ще називають «посохи дощу» жінка виготовляє вже кілька років. Каже, це древній шаманський інструмент, з допомогою якого люди спілкувалися зі стихією.

Для дощовиць жінка обирає товсті стебла. На виготовлення однієї дощовиці потрібно два тижні. Спершу жінка ретельно вимиває стебла борщівника під проточною водою і знімає шкірку, де ще може бути отрута.

Подальші етапи створення дощовиці, розповідає Галина Бичкова, – шліфування, покриття лаком, обклеювання отворів картоном, декорування і наповнення стовбура. Від компонентів залежить звук майбутнього інструменту. Всередину жінка засипає камінці, пісок, бісер, або крупи.

Дощовицю в 70-х роках в Європу завезли як сувенір. Майстриня радить використовувати інструмент для заспокоєння нервів або співів.