fbpx

Боєць зник безвісти: як бути й чого не варто робити

Діліться інформацією з друзями:

Постійний зв’язок з військовослужбовцем – це те, що заспокоює його близьких та рідних. Але виникають ситуації, коли через об’єктивні причини він втрачається.  Про алгоритм дій у разі втрати зв’язку з військовослужбовцем розповіли під час брифінгу в Рівненській облдержадміністрації.

 «У мережі Інтернет досить багато джерел та інформації щодо того, куди можна звернутися людині, у якої родич зник безвісти в зоні бойових дій. На цьому напрямку зараз діють і державні, і неурядові установи й організації, громадські об’єднання та активісти. Не хочу применшувати роль кожного з них, ми всі робимо велику спільну справу. Проте, щоб не заплутатися людям, в яких склалася така ситуація, раджу, в першу чергу, потрібно звертатися саме до органів Національної поліції. Це може бути найближче відділення або на лінію 102, адже саме поліція робить відібрання зразків ДНК, призначення відповідних ДНК-експертиз», – повідомив т.в.о. заступника начальника Головного управління – начальника слідчого управління ГУНП в Рівненській області Юрій МАЙОРОВ.

Надалі відомості про результати експертиз вносяться до Єдиного реєстру генетичної інформації людини. Після чого здійснюється автоматичний пошук серед біологічних зразків, в тому числі полеглих Героїв, тіла яких є донині невпізнаними. 

Біологічні зразки може надати хтось із близьких родичів: батьки, діти, брати/сестри. За умови відсутності родичів, у яких можливо відібрати біологічні зразки, необхідно надати особисті речі зниклої особи: зубну щітку, шапку, білизну та інше. 

Відомості про зниклу людину вносяться до Єдиного реєстру осіб

Окрім того, усі надані відомості про зниклу людину вносяться до Єдиного реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин. Саме з цього реєстру є можливість отримати витяг та використати його для отримання тих чи інших соціальних виплат.

«Варто довіряти офіційній інформації й звертатися до представників державних установ, організацій та інституцій. Коли втрачається зв’язок із військовослужбовцем, важливий основний принцип: «не нашкодити». Розуміючи всю важкість ситуації, в яку потрапляє родина, варто звертатися до Управління у справах ветеранів та Головного управління Нацполіції у Рівненській області. Довіряйте фахівцям, які знають свою роботу. Адже її специфіка полягає в тому, що вона не може бути публічною заради збереження життя ваших рідних та близьких», – зауважила начальниця Управління у справах ветеранів Департаменту соціальної політики ОДА Марина КОРОЛЬОВА.

Про результати експертиз також можна дізнатися у відповідальних осіб, закріплених за цим напрямом роботи у Рівненській області:

+38 096 100 0750 – завідувачка Сектору біологічних досліджень та обліку Рівненського НДЕКЦ Ольга Кузьміна;

+38 097 614 9859 – заступниця начальника Відділу слідчого управління ГУНП в Рівненській області Ірина Старовецька.

Сергій ТАТАРЕНКО

Читайте також: У Здолбунівській громаді попрощалися з Героєм

  • У ДТП з мотоциклами на Рівненщині травмувались неповнолітні
    Про подію у селі Олександрове Зарічненської ТГ на спецлінію 102 другого листопада близько 22 години повідомили медики. На місці події слідчо-оперативна група виявила на дорозі два мотоцикли із характерними для ДТП пошкодженнями та сліди крові на асфальті.