Білий халат на камуфляж змінили й фельдшери та медсестри з Рівненщини.
12 травня відзначають міжнародний день медичної сестри та медбрата. Про тих, хто змінив білий халат на камуфляж розповідають журналісти газети “Медичний вісник+”
Сестра медична стаціонарного загальнохірургічного відділення КНП «Клеванська лікарня імені Михайла Вервеги» Каріна Деркач (на головному фото) у квітні 2022 року добровільно вступила до лав Збройних сил України, де служить і донині. Дівчина за спеціальністю – фельдшер. У 2019 році закінчила Рівненську медичну академію і з того ж року почала працювати у Клеванській лікарні сестрою медичною стаціонару загальнохірургічного відділення. У 2020 році її було нагороджено Знаком народної пошани «За самовіддану працю в боротьбі з пандемією». Маючи активну громадянську позицію, Каріна не вагаючись прийняла рішення вступити до лав ЗСУ і боронити свою батьківщину.
Так само змінила свій білий халат на камуфляж Алла Олійник. Як ніхто, вона знає ціну людського життя, адже на її очах відбулося не одне його народження. До війни жінка працювала операційною медсестрою та акушеркою в Острозькій ЦРЛ. З лютого 2020 по лютий 2023 Алла Павлівна за контрактом відбувала військову службу на посаді старшого бойового медика ремонтної роти ракетно-артилерійського озброєння ремонтно-відновлювального батальйону. Нині вона служить на Харківщині.
Олександр Парфенюк після закінчення Рівненського медучилища пішов працювати завідувачем фельдшерсько-акушерського пункту у своє рідне село Радухівка, що в Рівненському районі. З 1997 року й донині він був фельдшером ФАПу села Пересопниця. 6 липня 2022 року Олександра мобілізували на військову службу, де він наразі й перебуває у складі пересувного медичного батальйону.
Ольга Гулюк з 2006 по 2009 рік навчалася в Рівненському медичному коледжі за спеціальністю «Лікувальна справа», а після його закінчення влаштувалася в Городоцьку лікарську амбулаторію на посаду педіатричної медсестри. Водночас вона заочно навчалася в Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки, який закінчила у 2014, отримавши повну вищу освіту за спеціальністю «Фізична реабілітація». У 2015 році Ольгу Іванівну мобілізували – вона проходила службу на Яворівському полігоні на посаді інструктора з тактичної медицини. З 2017 по 2019 рік служила за контрактом в десантно-штурмових військах 80-ї бригади на посаді старшого бойового медика, фельдшера, брала участь в АТО. В 2020 році в складі 14-ї ОМБ була в зоні ООС. З березня 2021 року Ольга працювала фельдшером ФАПу села Ставки КНП «Центр ПМСД «Медичний простір». А 24 лютого 2022 року її було мобілізовано в 148-му артилерійську бригаду ДШВ, де зараз вона й проходить службу.
«Ми переможемо обов’язково, в нас немає іншого вибору. Але як ми будемо жити далі, залежить від кожного з нас особисто. Якщо будемо жити за принципом «помазати та порішати», то всі жертви будуть даремні. Бог на нашій стороні, і Він дає нам шанс жити чесно і достойно. Тож давайте будемо достойні тих жертв, які вже принесено. І ніколи, ніколи не забувати, якою ціною здобуто наше право жити вільними людьми. тороні, і Він дає нам шанс жити чесно і достойно. Тож давайте будемо достойні тих жертв, які вже принесено. І ніколи, ніколи не забувати, якою ціною здобуто наше право жити вільними людьми. Потрібно бути гідними Божої опіки й тих жертв, які вже принесено», – каже Ольга Гулюк.
Читайте також: Закордонний паспорт підходить для отримання послуг в сервісних центрах МВС