fbpx
Білоруські добровольці

Білоруські добровольці, що боронять Україну, побували у Рівному   

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні, 29 листопада у Рівному представники міської ради з народними депутатами України зустрілися з білоруськими добровольцями – бійцями полку імені Кастуся Калиновського. Йшлося про співпрацю у спільній боротьбі українського та білоруського народів проти диктатури.

Варто зазначити, що з початком повномасштабного вторгнення Рівне активно допомагає цьому добровольчому білоруському підрозділу Збройних сил України різними гуманітарними вантажами. Зокрема, за цей час уже було відправлено п’ять гуманітарних конвоїв з ліками, засобами гігієни, продуктами харчування та медичними засобами. Про це наголосив секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

“Постійно передаємо воїнам ліки, медичні засоби, продукти харчування та інші необхідні речі. Маємо підтримувати усіх, хто став на захист нашої держави. Білоруські добровольці брали участь у боях за Бучу, Ірпінь, Ворзель, а також визволяли від російських загарбників інші населені пункти України. Приємно, що сьогодні вкотре зустрілися з нашими добрими друзями, які не бажають коритися тоталітарному кремлівському режиму, і стали на захист нашої держави з початком повномасштабного вторгнення. Від нашого міста підтримка цих бійців буде максимальною, адже ми маємо разом наближати нашу спільну перемогу.  Нагадаю, що в рамках дерусифікації, одна із вулиць Рівного нещодавно отримала таку ж назву, як і цей добровольчий підрозділ – імені Кастуся Калиновського” – зазначив Віктор Шакирзян.

Білоруський полк Збройних сил України сформований у березні 2022 року, як батальйон для захисту України. Воїни цього полку брали участь у боях за Бучу, Ірпінь та Ворзель, а також у визволенні села Лук’янівка, Київської області.

“Свідомі білоруси розуміють, що від свободи України залежить свобода Білорусі в подальшому також, і навпаки, від поразки України – ймовірна поразка усієї Європи. Тому питання стати зі зброєю у руках за правду, за свободу українського народу – це принципове питання усіх свідомих громадян Республіки Білорусь. Наразі, для нас важливо, налагодити стосунки з органами місцевої влади різних областей України, для того аби у разі нападу з боку Білорусі розраховувати на їхню допомогу. Така підтримка дасть нам можливість дієво протистояти ворогу. Важливим моментом для нас є і те, щоб діяльність полку імені Кастуся Калиновського, який бореться за свободу українського народу, і доводить це на передовій, проливаючи кров і піт, висвітлювалась у медіа. Бо ж саме так ми зможемо отримати більше підтримки й допомоги у боротьбі з ворогом”, – зазначив командир полку імені Кастуся Калиновського Денис Прохоров.

На зустріч зокрема, завітали й Народні депутати України Олександр Аліксійчук, Ігор Гузь та Олександр Салійчук. Останні кажуть, що у разі, якщо буде наступ ворога, першим, хто зустріне білорусів на українському кордоні будуть саме білоруські добровольці, які зможуть комунікувати зі своїми земляками і доносити до них те, що війна проти України продовжує термін диктатури в самій Білорусі, продовжує страждання її народу під гнітом кремля.

Сьогодні білоруські добровольці просять уряд і Верховну Раду визнати Білорусь окупованою територією, що дозволить знайти в Україні притулок десяткам тисяч опозиційно налаштованих мешканців цієї країни. Та на законодавчому рівні сприяти звільненню братнього народу від незаконного режиму Лукашенка.

“ Ми маємо показати підтримку білоруському народові від їхніх братів-українців. Маємо показати, що ми не співставляємо дії Лукашенка з усім білоруським народом. Знаємо, що є дуже багато людей, які нині захищають нашу державу від окупантів і велика кількість людей всередині Білорусі сьогодні підтримують Україну. Ми чітко розуміємо, що прагнення білоруського народу до свободи і до братерства з Україною нівелюються діями бюрократичної машини Республіки Білорусь, якою, насправді, в ручному режимі, управляють із Москви. Насправді, це територія окупована російською федерацією”, – зауважив народний депутат України Олександр Аліксійчук.

Антоніна Величко