Безпека, енергетика, реабілітація ветеранів: актуальні теми, які обговорювали під час робочої поїздки на Рівненщину Президента України Володимира Зеленського
Під час засідання конгресу місцевих і регіональних влад Президент Володимир Зеленський окреслив основні питання, актуальні для Рівненщини. У засіданні взяли також участь премʼєр-міністр Денис Шмигаль, представники Рівненської ОВА, територіальних громад, а також профільних міністерств і відомств.
Що важливо, під час засідання очільники та представники громад традиційно могли поставити запитання представникам уряду та профільних відомств щодо ситуацій, які виникають у конкретних районах і населених пунктах. Тож учасники конгресу вважають, що такі зустрічі – важливий майданчик для співпраці.
– Ми вкотре переконалися в тому, що конгрес створений для вертикальної та горизонтальної комунікації між державними органами влади, органами місцевого самоврядування і з вищим керівництвом країни. Сьогодні ми маємо унікальну можливість поспілкуватися напряму і поставити питання, які хвилюють нас, та отримати роз’яснення з усіх проблемних моментів, — прокоментував начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Про безпеку
Глава держави наголосив на тому, що необхідно захищати енергообʼєкти системами ППО, насамперед поблизу лінії фронту та вздовж державного кордону з росією та білоруссю.
– Завдяки нашій роботі з партнерами ми збільшуємо кількість петріотів та інших систем. Тому ми будемо продовжувати працювати в цьому напрямі. І в серпні, вересні та жовтні будуть відповідні системи в нашій державі, – сказав Президент.
Однією з ключових тем обговорення стало забезпечення шкіл області укриттями та бомбосховищами. Зокрема, голова Березнівської громади Руслан Пилипчук звернув увагу на невідповідність рекомендацій МОН та ДСНС щодо облаштування найпростіших укриттів, у тому числі для освітніх закладів. Президент доручив уряду впродовж тижня опрацювати та узгодити спільні алгоритми навчання та допомогти регіонам у побудові укриттів. Він наголосив, що в питанні безпеки дітей не може бути різних позицій.
– Упродовж тижня буде розв’язане питання, яке хвилювало мене як голову громади впродовж літа. І воно стосується шкільних укриттів, адже освіта під час війни та ще й у прикордонній зоні – це надважливо. Усі профільні міністерства, в тому числі МОН спільно з ДСНС, напрацюють алгоритм, який стане одностайним рішенням, – зазначив голова Рокитнівської селищної ради Григорій Таргонський.
Про енергетику
Володимир Зеленський схвально відгукнувся на пропозицію представників місцевої влади щодо розширення програми безвідсоткового кредитування для встановлення альтернативних джерел енергії на об’єкти соціальної інфраструктури.
Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська також повідомила, що в області активно встановлюють додаткові генерувальні потужності. Наразі на теплопостачальних і промислових підприємствах працює 17 таких установок. Ще майже 1200 будинків в області забезпечені сонячними панелями.
Про реабілітацію військових і ветеранів
Президент відвідав також Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни, поспілкувався з воїнами, які проходять тут лікування та реабілітацію. Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль презентував Президенту проєкт будівництва нового лікувально-реабілітаційного корпусу закладу, який має повноцінно запрацювати до кінця 2025 року.
– Госпіталь ветеранів – це не лише про лікування. Наша мета — перетворити його на місце, що дозволяє захисникам соціалізуватися, повернутися в цивільне життя. Для цього в рамках співпраці з громадською організацією xWarriors Academy запровадили на базі закладу навчання в галузі ІТ, — розповів Олександр Коваль.
На будівництво нового корпусу для Центру реабілітації пацієнтів зі спинальними травмами Кабмін виділив 500 мільйонів гривень — це гроші з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Під час засідання конгресу Президент Володимир Зеленський зазначив, що до кінця наступного року, як і планується, новий корпус буде готовий, з технікою також допоможуть. Безпека, енергетика, реабілітація ветеранів — актуальні теми.
Олександр КОРОЛЬЧУК
- Найпопулярніші імена на Рівненщині у 2024 роціВибір імені для новонародженого – це не лише відповідальний крок для батьків, а й відображення традицій та сучасних тенденцій. За даними Міністерства юстиції України, у 2024 році в Україні народилось понад 176 000 дітей.
Читайте також: Президент України нагородив рятувальника з Рівненщини