Безоплатне харчування для дітей-чорнобильців на Рівненщині завершилося

Безоплатне харчування для дітей-чорнобильців на Рівненщині завершилося

Діліться інформацією з друзями:

У навчальних закладах Рівненщини завершилося фінансування безоплатного харчування для дітей, які проживають у зонах радіоактивного забруднення.

Про це повідомляє директорка департаменту соціальної політики Рівненської ОДА Роза Слободенюк під час онлайн-брифінгу.

За її словами, у першому півріччі 2024 року безоплатне харчування отримували понад 43 тисячі дітей. Витрати на ці потреби склали 155 млн грн. Ці кошти вже використано.

«Нині харчування для частини учнів припинилося через вичерпання ресурсу. Водночас, як і в попередні роки, родини мають право на грошову компенсацію. Жодна дитина, яка має статус постраждалої від наслідків аварії на ЧАЕС, не залишиться поза соціальним захистом», – зазначила Слободенюк.

Для отримання компенсації батькам потрібно звернутися до органів соціального захисту населення з відповідними довідками, які надають заклади освіти.

Наразі обласна адміністрація подала запит до Міністерства соціальної політики щодо виділення додаткових коштів на друге півріччя. Загальна потреба для забезпечення харчування дітей до кінця року становить понад 300 млн грн.

Історія програми харчування для дітей-чорнобильців

Безоплатне харчування дітей у зонах радіоактивного забруднення є частиною державних соціальних програм, запроваджених після Чорнобильської катастрофи. Ця підтримка особливо важлива для Рівненщини, яка залишається одним із найбільш постраждалих регіонів України.

Програма діє на підставі законодавства щодо соціального захисту постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Зокрема, постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 836 регулює виплати, пов’язані з обмеженнями споживання місцевих продуктів харчування через радіоактивне забруднення.

У 2016 році Рівненська ОДА видала розпорядження № 165 від 5 квітня, що встановлювало детальні правила організації безоплатного харчування учнів у навчальних закладах на територіях радіоактивного забруднення.

Чому важливе харчування для дітей у зонах радіоактивного забруднення

Важливість програми підтверджується постійним моніторингом радіаційної безпеки в області. Наприклад, у 2023 році було проведено дослідження 1801 проби продуктів харчування, під час яких виявлено перевищення допустимих рівнів радіонуклідів у деяких зразках грибів. Це підкреслює необхідність додаткового захисту здоров’я дітей через забезпечення їх безпечним харчуванням.

За наявною інформацією, фінансування програми планується відновити з вересня 2025 року, проте остаточне рішення залежатиме від можливостей державного бюджету та рішення уряду.

Варто зазначити, що подібні проблеми з фінансуванням виникають і в інших регіонах України.

  Читайте також:  У Сарненській громаді призупиняють пільгове харчування для школярів, постраждалих від аварії на ЧАЕС