Голови ОСББ та управлінські компанії Рівного мають надати акти готовності. Відсутність актів підвищує ризики, що в процесі заповнення у системах можуть статися прориви.
Рівненщина фактично вже готова до нового осінньо-зимового періоду. В області завершені ремонти, створений аварійний запас обладнання, укладені договори із постачальниками за фіксованими пільговими цінами. Натомість дехто з голів правління ОСББ зволікає зі здачею актів готовності до опалювального сезону, що є обов’язковою умовою для подачі в багатоповерхівки теплоносія.
Рівненська область на 100% готова до осінньо-зимового періоду
«Область на 100% готова до осінньо-зимового періоду, – зауважив начальник Рівненської ОВА Віталій КОВАЛЬ. – Проведено ремонтні роботи на каналізаційних і тепломережах, замінено котли, заготовлені посипочний матеріал та реагенти для доріг. Є необхідний аварійний запас обладнання та матеріалів для об’єктів систем життєзабезпечення. Для усіх 10 теплопостачальних підприємств області, які використовують газ, передбачені фіксовані пільгові ціни».
Віталій Коваль також додав, що така підготовка пройшла і в освітніх, медичних, соціальних закладах. Створений запас генераторів різних потужностей.
«Плановість підготовки до зими цьогоріч – на новому рівні. Всі чітко розуміють ризики і потреби. Першочергово забезпечуємо тих, хто не може про себе подбати – соціально незахищених. Зокрема, геріатричні заклади та інтернати. На Рівненщині з дровами проблем не буде, адже 40% території покрито лісами. Окрім того, в області вже готові розгорнути 296 Пунктів незламності», – зазначив начальник Рівненської ОВА.
Рівне готується до найгірших сценаріїв
Попри готовність Рівного до осінньо-зимового періоду, секретар Рівненської міської ради Віктор ШАКИРЗЯН не відкидає ймовірності того, що наступний опалювальний сезон теж буде надзвичайно складним. Адже ніхто не знає всіх викликів, з якими місто може зіткнутися через агресію російської федерації, а також можливість та постійну загрозу ракетних ударів. Рівне готується до найгірших сценаріїв, хоча влада міста й сподівається на краще.
Втім до опалювального сезону, зі слів Віктора Шакирзяна, сумлінно мають готуватися не тільки комунальні, а й усі без винятку підприємства. В тому числі й рівняни.
– Хочу нагадати усім головам ОСББ та управлінським компаніям, що надзвичайно важливо здати акти готовності до опалювального сезону. Наявність цього документа свідчить про те, що в будинку здійснено всі необхідні підготовчі роботи і він готовий до того, аби відбулося наповнення систем, – каже секретар Рівненської міської ради.
Відсутність актів, на чому наголошує Віктор Шакирзян, підвищує ризики, що в процесі заповнення у системах можуть статися прориви.
Станом на 5 жовтня акти надали 61 ОСББ із 468. Управлінські компанії – 285 з 341. Загалом акти готовності вже здали 342 житлові будинки із 809, які отримують теплоносій від ТОВ «Рівнетеплоенерго».
Як зазначає директор теплопостачаючого підприємства Олександр Ющук, акт готовності – це необхідний мінімум, аби «Рівнетеплоенерго» могло подати тепло в будинок.
«Це не наша забаганка, а вимога законодавства, тож кожен балансоутримувач зобов’язаний її дотримуватися. Адже «Правила технічної експлуатації теплових установок та мереж» затверджені на державному рівні. Якщо ж акти здані не будуть, ми просто не зможемо, не матимемо права подати тепло у будинок. Бо якщо зробимо це, можуть виникнути аварійні ситуації, підтоплення, а отже, буде завдана шкода майну. Тож наголошую: акт готовності будинку до опалювального сезону – обов’язковий документ, без якого тепло в будинок не подаватиметься», – каже директор теплопостачаючого підприємства.
Світлана ПІКУЛА
Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію
- Хірурга Гощанської лікарні оштрафували за сфальсифікований діагноз ухилянтуСуд виніс вирок хірургу Гощанської багатопрофільної лікарні Василю Заболотному за підробку офіційних документів. Обвинувачений сфальсифікував діагноз чоловіку призовного віку, за що отримав покарання у вигляді 3400 грн штрафу.