В обласному краєзнавчому музеї презентували виставку «Археологія Рівненщини: від розкопу до музею». Тут відвідувачі мають можливість ознайомитися з унікальними археологічними знахідками, які охоплюють понад вісім тисяч років історії – від доби міді (IV–III тис. до н. е.) до середньовіччя (Х–XVI ст.).
Представлені артефакти з Рівного, Гощі, Квасилова, Хотина, Томахова, Хрінників та інших населених пунктів.

У рамках відкриття виставки відбулася презентація монографії «Дослідження на багатошаровому поселенні Рівне-пляж 1А у 2019 році». Видання підготували Олексій Войтюк, Богдан Прищепа та Сергій Теліженко.
Ця виставка зібрала найцікавіші матеріали, які були здобуті з 2018 року і до початку повномасштабної війни, – сказав професор кафедри суспільних дисциплін Національного університету водного господарства та природокористування Богдан Прищепа. – Розкопками керував мій талановитий студент Олексій Войтюк. Він добровольцем пішов на фронт, і, на жаль, пропав безвісти біля Бахмута.
Професор розповів, що Олексій Войтюк натрапив на дуже цікаві предмети під час розкопок городища у Гощі.
“Всі вважали, що тут можуть бути середньовічні матеріали. Але молодому археологу вдалося знайти трипільські вироби, в т. ч. унікальну іграшку у вигляді кулі, наповнену кульками. Не зовсім ясно, чи це була дитяча забава, чи її використовували в язичницьких обрядах.” – говорить Богдан Прищепа.


Під час розкопок квасилівського городища виявилося, що перші слов’яни заселили його в 10 столітті. Тут вели хутірський спосіб життя – поселялися далеко один від одного. Ми реконструювали ковзани з поселення Квасилів. Ковзани, основою яких служили кістки тварин, закріплювали шнурками. І так каталися.
Взагалі, знайдені артефакти свідчать про високий рівень матеріальної культури мешканців Волині в різні історичні епохи.
Василь ГРУШЕЦЬКИЙ
Читайте також: Парк «Єврейка» відкриває нову сторінку історії міста Рівне