fbpx

Ефірні олії допомагають рівнянці згадати мирний Крим

Діліться інформацією з друзями:

Лаванда заспокоїть, а запах троянди допоможе знизити тривогу

Не той нині час, щоб про таке писати. За мирного життя цим не морочишся. Нині спокою шукаєш частіше, ніж зазвичай. Не скажу, що мої хвилювання перевершують відчуття тривоги чи жаху тих, хто знаходиться в безпосередній близькості до вибухів та стрілянини. До того, що смерть така буденна та близька.

Думки, як стривожені бджоли, рояться в голові. Стала шукати спосіб якось розслабитися. Розумію, що на все – воля Божа. І від того, що неминуче в житті кожної людини, не втечеш. Треба опанувати себе і йти вперед з твердою вірою у те, що ми обов’язково переможемо.

Якось згадала про ефірні олії. Ясно, що заплющити очі і уявити себе в мирі та спокої, особливо коли раптово вмикається тривога і впадаєш у ступор, нелегко. Зазирнула у свої «запаси». І таки знайшла саме ту олію, аромат якої нагадує мені про подорожі до тепер підступно забраного в нас Криму.

На собі випробувала їхню помічну дію, активно послуговуюся ними давно. Колись варила мило, готувала пахучі дарунки друзям.

Не всі певно в курсі, якими помічними є ароматичні засоби для здоров’я людини. Якісь з них благотворно впливають на нервову систему, заспокоюючи її, інші загоюють рани, знищуючи інфекцію, якісь застосовують при лікуванні опіків, інші складають ароматні композиції у парфумерії.

Рідкі компоненти органічних речовин, що вироб­ляються ефіроносними рослинами – це і є так звані ароматичні олії. Деякі натуральні ефірні олії можуть містити від 200 до 800 компонентів.

Термін «ароматерапія» винайшов французький парфумер та хімік Рене-Мауріс Гатефос (Renе-Maurice Gattefossе) у книзі, що була видана 1937 року. Ароматерапія – це так зване «нюхове» лікування. Молекули олій, подразнюючи нюхові рецептори носа людини, впливають на певні ділянки мозку (а саме на лімбічну систему, що відповідає за емоційний стан або гіпоталамус, який під дією запаху виробляє гормон радості серотонін), покращуючи загальний стан.

Тож застосування ефірних олій – це чудовий і вповні науковий метод оздоровлення та профілактики різноманітних патологічних станів людини. Крім цього олії володіють високою біологічною активністю та широким спектром дії. Зокрема, на дихальні шляхи, кровообіг, діяльність ендокринних залоз, нервову систему тощо. Ефірні олії здатні через проникнення в організм людини як через органи дихання (вдихання, інгаляція), так і через шкіру (масаж, компрес, обгортання тощо) надавати відчутний терапевтичний ефект.

До прикладу, для гарного настрою та доброго самопочуття (а особливо при стресах чи застудних захворюваннях) використовують ефірні олії цитрусових і хвойних рослин. Олія лаванди заспокоїть. М’ята і розмарин піднімуть тонус. Евкаліпт і чайне дерево володіють дезінфекційними та противірусними властивостями. Чайна олія має антимікробну, противірусну та протизапальну дію.

Приємний аромат лаванди дуже популярний. Вона втихомирить розбурхані емоції, посприяє зниженню стресу, допоможе заснути. Ніжний аромат олії мандарина не викликає подразнення шкіри. До того ж заспокоїть, розслабить та посприяє швидшому зануренню у бажаний сон. Тонкий солодкий запах троянди допоможе знизити тривогу.

Ефіроносні рослини для виробництва ефірних олій високого ґатунку вирощують в екологічно благополучній місцевості без використання хімічних добрив та пестицидів. Натомість ефірні олії невисокої якості можуть спричинити токсичну дію чи викликати побічні реакції. Вибираючи ефірну олію, украй важливо пам’ятати, що їхні запахи мають бути для вас приємними і викликати задоволення!

Підготувала Галина ГРИЦЮК