fbpx

Альтернатива кави: експерти назвали кращі види ранкового чаю

Чай вважається одним з найпопулярніших напоїв світі. Коли справа доходить до сніданку, багато хто воліє саме його, проте мало хто знає, які сорти найкраще підходять, щоб почати день.

Фахівці заявляють, що є кілька хороших альтернатив ранкової кави, які не тільки розбудять, але і допоможуть зосередитися.

Матча

Японський чай забезпечить потужний приплив енергії. Для його приготування використовуються ті ж чайне листя, що і в зеленому чаї, але обробляються вони по-іншому. Оскільки відбираються листочки, вирощені в тіні, в них вкрай високий рівень кофеїну і вони практично не піддаються окисленню. Але, попри це, кофеїн матчу працює також, як і кофеїн будь-якого іншого чаю. Він м’яко, але вірно, будить організм, і утримує енергію протягом всього дня. Додатковим бонусом буде велика кількість антиоксидантів, які знімають запальні процеси в організмі.

Зелений чай

Альтернативою матчу може бути звичайний зелений чай. З цього напою можна отримати всі бонуси японського чаю, але в меншій кількості. Що стосується кофеїну, чашка зеленого чаю приблизно вдвічі слабкіше чашки кави. В середньому в ньому міститься близько 30-50 мг кофеїну на чашку напою об’ємом 263 мл, пише Coffee and tea corner.

Чорний чай

Якщо зелений чай не подобається на смак, можна замінити його чорним. Вміст кофеїну в обох напоях приблизно однакове. Чорний чай також багатий антиоксидантами, які допомагають впоратися з вільними радикалами в організмі.

Зелений чай з м’ятою

М’ята відома своєю здатністю знімати стрес, втому і розслабляти м’язи. Ще однією перевагою буде свіжий подих. Крім того, масло перцевої м’яти покращує концентрацію уваги, тому чай особливо корисний перед початком робочого дня.

Йєрба мате

Ще одна відмінна альтернатива кави. Це американський чай готують з листя рослини Ilex paraguariensis. Регулярне вживання йерба мате дає чимало переваг для здоров’я, які забезпечує велику кількість антиоксидантів і амінокислот. Крім того, в напої міститься більше кофеїну, ніж в чашці зеленого або чорного чаю, що допоможе прокинутися і настроїтись на трудовий день.

Існує кілька поширених помилок, які часто допускають при приготуванні любителі чаю. Повністю звести нанівець корисні властивості напою вони не можуть, але надають руйнівну дію на деякі важливі сполуки.