Актуальні вакансії від Рівненської обласної служби зайнятості. В Україні загалом фіксується рекордна кількість вакансій.
Серед актуальних вакансій, що є у базі даних Рівненської обласної служби зайнятості, наразі найбільш популярними є:
- продавці продовольчих товарів,
- підсобні робітники,
- водії автотранспортних засобів,
- кухарі,
- швачки.
Найбільше роботодавці Рівненщини на сьогодні потребують працівників сфери торгівлі та послуг, професіоналів, кваліфікованих робітників з інструментом. Про це повідомила в.о. директора Рівненського обласного центру зайнятості Надія Плютинська.
З початку 2023 року 3,3 тис. роботодавців поінформували центри зайнятості області про наявність 10,7 тис. вакансій, з них 70% вакансій укомплектовано обласною службою зайнятості. Станом на 1 жовтня 2023 року у базі вакансій Рівненського обласного центру зайнятості 2,0 тис. пропозицій роботи. У середньому на 1 вакансію претендували 2 безробітних.
З пропозиціями працевлаштування можна ознайомитися за посиланням https://rov.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy?regionID=101015600000000 на сайті Рівненського обласного центру зайнятості у рубриці «Шукаю роботу».
Працівники служби зайнятості звертають увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення. Офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
В Україні зафіксовано рекордну кількість вакансій
Тим часом в Україні за жовтень було зафіксовано рекордну кількість вакансій з початку повномасштабної війни. Пошукачів водночас залишається небагато. Тенденція свідчить, що у країні назріває дефіцит кадрів. Наявність добре оплачуваної роботи є однією з умов повернення біженців до країни. А саме це може врятувати Україну від масової нестачі працівників. Про це розповіли журналісти з посиланням на дані аналітики Центру економічної стратегії (ЦЕС). За даними їхнього дослідження, кількість пропозицій роботи вперше з початку повномасштабного вторгнення рф досягла 85% від середнього рівня за 2021 рік.
Спостерігається дефіцит кадрів, на який впливає кількість громадян, виїхавших за межі країни. За даними ЗМІ, бізнес починає відчувати нестачу робочих рук. Так, конкуренція за одне робоче місце впала більш ніж у вісім разів, якщо порівнювати з початком повномасштабного вторгнення. 24% роботодавців заявляють, що зіткнулися з дефіцитом кадрів. При цьому найскладніше знайти вузькопрофільних фахівців.
“У подоланні проблеми розраховувати варто на повернення частини українських біженців. За даними нашого дослідження, українці готові повернутися додому не лише при завершенні війни. Для багатьох важливими факторами є наявність добре оплачуваної роботи та більш високий рівень життя. Крім того, деякі будуть стимулювати повернення додому припинення пільгового режиму у країнах перебування та відсутність доступного житла за кордоном”, – пояснили у ЦЕС. Країни Європи одна за одною планують зменшувати пільги для українських біженців. Також обговорюється скорочення соціальних виплат.
Деякі країни вводять доплати українцям за їхнє повернення на Батьківщину. Наприклад:
Норвегія сплачує 17,5 тис. крон (1,2 тис. доларів) кожному українцю, який має статус колективного захисту, посвідку на проживання в країні та готовий повернутися на Батьківщину.
Швейцарія в 2024-2025 роках планує виплати до 4355 доларів, щоб стимулювати українців виїжджати раніше за термін закінчення права на перебування.
Читайте також: Небесне військо поповнилося ще чотирма захисниками з Рівненщини
- Фейк про мобілізацію людей з інвалідністю через ліквідацію МСЕКівОстаннім часом в мережі ширяться фейки, що з 1 січня 2025 року людей з інвалідністю мобілізуватимуть через ліквідацію МСЕКів і нібито автоматичне скасування статусу інвалідності.