fbpx

5 порад, які допоможуть продовжити тривалість життя

Діліться інформацією з друзями:

Питання довголіття хвилювало людей в усі часи, змушуючи шукати філософський камінь або молодильні яблука. Водночас нині, завдяки розвитку медицини та науки, тривалість життя постійно зростає. Отож людство на крок ближче до безсмертя. Щоправда, це стосується не всіх.

Тривалість життя залежить від генетики, стану здоров’я, рівня і способу життя, а також статі (у жінок набагато більше шансів прожити до ста років). Частину цих факторів людина здатна змінити.

Отож, прості речі, які продовжують життя:

Здорове харчування

Відсоток смертей через неправильне харчування в Україні традиційно високий, адже в нашому меню, як і раніше, багато насичених жирів, солі, простих вуглеводів. При цьому корисні фрукти і овочі – рідкісні гості на нашому столі. З’являються вони, як правило, в сезон. Ці продукти в сирому вигляді є джерелом корисної клітковини, тому їх варто вживати упродовж цілого року. А ось улюблена багатьма консервація, між тим, може завдати шкоди через високий вміст солі.

Крім ягід, фруктів і овочів, у раціоні повинні бути пісне м’ясо, жирна морська риба, вироби з цільнозернового борошна. При цьому потрібно стежити не тільки за якістю, але й за кількістю споживаної їжі, уникаючи переїдання.

Зберігайте фізичну активність

Це особливо складно в наш час з його періодичними локдаунами. Однак тренуватися варто. Якщо ви хочете зміцнити серцево-судинну систему, м’язи, хребет.

Не забувайте, що фізична активність добре позначається на імунітеті. Тож, тренуючись хоча б на вулиці, ви вже істотно збільшуєте свої шанси уникнути важких наслідків респіраторних хвороб.

Пийте каву або чай

Кава, яку часто демонізують у зв’язку з нібито поганим впливом на серце, може бути корисною. Напій містить поліфеноли, які допомагають запобігти хворобам Альцгеймера і Паркінсона, а також серцево-судинним захворюванням, діабету і раку.

Схожі корисні властивості є й у зеленого чаю. Та обидва напої повинні бути якісними і обов’язково натуральними. І, звісно, вживати їх слід помірковано.

Спіть більше

Неможливо вирахувати точно, скільки сну потрібно конкретній людині. Адже багато залежить від ритму життя, віку, стану здоров’я. Краще орієнтуватися на власні відчуття. Якщо помітите у себе втому, дратівливість, ймовірно вам варто більше часу приділити для сну.

Будьте щасливі

Проста і банальна порада, якої не всі дотримуються. Однак емоційний фон впливає на здоров’я. Постійна напруга може суттєво вкоротити життя. Висновок один: намагайтеся уникати неприємних емоцій, більше і якісніше відпочивайте і стежте за колом свого спілкування.

Надія ВАНЧЕНКО